środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Memoriał im. Stacha Cichonia – wielki finał w niedzielę 5 lutego!

Charytatywna zbiórka dla Franciszka Foremnego z Głogoczowa oraz Mateusza Chrobaka z Sułkowic to główny cel, który przyświeca kolejnej edycji Memoriału im. Stacha Cichonia. Wielki finał sportowej imprezy zaplanowano na niedzielę 5 lutego w hali Sport Myślenice na Zarabiu.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich na całodniowe wydarzenie, finały turnieju piłki nożnej i siatkówki to tylko część emocji sportowych, natomiast nie zabraknie wydarzeń towarzyszących, podczas których swoją przestrzeń do dobrze spędzonej niedzieli znajdą też dzieci, ich rodzice i wszyscy inni. W samej loterii fantowej mamy m.in. ekspresy do kawy, wkrętarki, ciekawe vouchery, perfumy, ale też drobniejsze gadżety – każdy los wygrywa, więc wszystkich zapraszamy do zakupu i tym samym wsparcia charytatywnej zbiórki dla Frania i Mateusza – mówi Marek Pajka, jeden z organizatorów Memoriału im. Stacha Cichonia.

Tytularna postać imprezy to wspomnienie wielkiego społecznika, nauczyciela, konferansjera i wychowawcy wielu pokoleń Myśleniczan – Stacha Cichonia. On sam był konferansjerem pierwszej edycji wydarzenia, która miała miejsce w 2010 roku, natomiast już po jego nagłej śmierci, organizatorzy nadając nazwę wydarzenia sportowego jego imieniem, wspominają co roku jego zasłużoną postać.

W niedzielę 5 lutego już od samego rana rozpoczną się rozgrywki grupowe turnieju piłkarskiego, później od 12:00 na parkiet wybiegną dzieci w kategorii żak, natomiast półfinały i finał głównych rozgrywek odbędą się w godzinach od 13:30 do 15:00. Wtedy też licytację pamiątek sportowych wśród których są m.in. koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych z autografami, koszulka startowa Rafała Majki, koszulki piłkarzy i hokeistów Cracovii, czy też myjka wysokociśnieniowa Shtil.

– Od godziny 16:00 parkiet przejmą siatkarze w Zakręconym Turnieju Siatkówki, zawodnicy zgłaszali się do rozgrywek indywidualnie, natomiast na zasadzie losowania dobraliśmy ich do drużyn, a następnie w charytatywnej licytacji wybrano kapitanów, którzy mogli swoim drużynom nadać nazwy. Podczas eliminacji wyłoniliśmy cztery najlepsze zespoły, które w 5 lutego w hali Sport Myślenice zagrają o zwycięstwo w naszym turnieju, a także trzecie miejsce w zawodach. Serdecznie zapraszamy na trybuny – mówi Mateusz Sitek, który w Memoriale im. Stacha Cichonia koordynuje zawody piłki siatkowej.

W sobotę Zumba w Trójce

Finał imprezy rozpocznie taneczny trening fitness z maratonem Zumby w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach. Marta Kasprzyk wraz z instruktorami tego energicznego tańca z niemal całej Polski zaprasza do wspólnej zabawy i treningu w dniu 4 lutego od godziny 15:30. Cegiełki wstępu na Maraton Zumby Fitness zostaną przeznaczone na charytatywną zbiórkę Memoriału im. Stacha Cichonia.

Bieg Tropem Wilczym i spektakl Grupy Misterium

Edycję 2023 Memoriału im. Stacha Cichonia i zbiórkę charytatywną dla Franciszka Foremnego i Mateusza Chrobaka zakończą Bieg Tropem Wilczym oraz spektakl Misterium Męki Pańskiej wystawiony przez Grupę Misterium – obydwa te wydarzenia zaplanowano miesiąc po finale turniejów – na 5 marca 2023 r. Zapisy na bieg niebawem zostaną ogłoszone, natomiast już teraz można rezerwować bilety na spektakl. Więcej szczegółów na facebookowym fanpage’u Memoriał im. Stacha Cichonia.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.