sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Memoriał Stacha Cichonia wciąż trwa

Organizowany już po raz jedenasty charytatywny turniej piłkarski w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia znów stał na wysokim poziomie, a emocji nie brakowało do samego końca. Finał rozstrzygnął jeden gol strzelony przez Kyryla Kyrylova dla Byfy w starciu z Wimadą. Trzecie miejsce zgarnęli zawodnicy Diamondu pokonując Lambadę.

Podczas finałowej części imprezy udało nam się zebrać blisko 45 tysięcy złotych dla Jakuba Starzaka, który przebywa w ośrodku wybudzeniowo-rehabilitacyjnym w Limanowej i wymaga kosztownego leczenia. To jednak nie koniec naszej zbiórki, bowiem na facebooku Memoriału im. Stacha Cichonia prowadzimy jeszcze kilka licytacji, a naszą zbiórkę zasili dochód z Maratonu Zumby, który odbędzie się 26 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach, Biegu Tropem Wilczym zaplanowanego na 6 marca na Uklejnie oraz turnieju badmintona 13 marca na hali w Stróży. Już teraz jednak dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz wszystkim obecnym na naszym wydarzeniu za okazane wsparcie. Głównym mecenatem imprezy była gmina Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki, która pokryła całkowity koszt wynajmu obiektów sportowych na nasze wydarzenia. Duże słowa uznania kieruję również na ręce prezesa Krzysztofa Cienkosza z Kolegium Sędziów PPN Myślenice za wsparcie charytatywne obsługi sędziowskiej trzech dni naszej imprezy – mówi Marek Pajka, jeden z organizatorów Memoriału im. Stacha Cichonia.

W sobotę 5 lutego w myślenickiej hali widowiskowo-sportowej od samego rana funkcjonowała cukierenka i kawiarenka z charytatywnym wsparciem dla Jakuba Starzaka, również charytatywnie lody własnej roboty serwował Mr. Piaggio, a po raz kolejny dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

Na parkiecie natomiast najpierw piłkarskie emocje z udziałem ośmiu najlepszych zespołów wyłonionych z eliminacji pozwoliły na rozstrzygnięcia zaciętego turnieju. Ostatecznie w półfinałach rywalizacja była wyrównana, a faworyzowana Lambada uległa drużynie Wimada, która ewidentnie była czarnym koniem tych rozgrywek. Drugie spotkanie Diamondu z Byfą zakończyło się remisem, ale w rzutach karnych lepsza była Byfa i awansowała do finału. Drużyna Byfy wywodząca się z Bysiny, oparta na zawodnikach myślenickich klubów piłkarskich co ciekawe jako jedyna wygrała te rozgrywki więcej niż jeden raz, a finałowy gol Kyryla Kyrylova dał trzecią wygraną ekipie dowodzonej przez Emila Bałuckiego w tych rozgrywkach.

Skład zwycięskiej drużyny: Kamil Żądło, Łukasz Zając, Jakub Górecki, Tomasz Marchiński, Emil Bałucki, Marek Zięba, Mark Ponomarenko, Kyryl Kyrylov, Mateusz Kubiński.

Królem strzelców rozgrywek został Daniel Łukasik (Wimada) z sześcioma golami na koncie, najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Żądło (Byfa), a najlepszym zawodnikiem turnieju Kyryla Kyrylova (Byfa). Nagrody ufundowane przez Gminę Myślenice oraz sponsorów turnieju wręczali burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek.

W międzyczasie organizatorzy prowadzili licytacje fantów, wśród których znalazły się między innymi koszulka startowa kolarza Rafała Majki, meczowe koszulki Wisły Kraków, Korony Kielce, Garbarni Kraków, czy Cracovii z podpisami zawodników, a także m.in. vouchery na usługi fryzjerskie, stomatologiczne, obiady, czy na apartamenty w Krościenku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje pióra prezydenckiego Andrzeja Dudy, czy też obrazu z autografem Maryli Rodowicz, których wartość urosła do 1400 zł.

W drugiej części dnia odbyły się mecz o 3. miejsce oraz finał Zakręconego Turnieju Siatkówki. Zwycięzcą turnieju była drużyna „Paka Luzaka”, której managerem był Jacek Sala. „Paka Luzaka” – „Serce Lasu” 3:2 (13:25; 25:16; 25:23; 18:25; 15:13). Natomiast w meczu o trzecie miejsce drużyna „Skurkowani”, której menadżerem był Tomek Kurek, pokonała drużynę „ Dzieci Hurina”. „Skurkowani” – „Dzieci Hurina” 3:1 (25:22; 20:25; 25:15; 25:21). MVP Turnieju zostali wybrani Jacek Nawara i Katarzyna Łętocha, a nad całością przebiegu imprezy czuwali Izabela Nieckula oraz Mateusz Sitek.

Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Łętocha, Katarzyna Łętocha, Zbigniew Pietrzak, Jacek Nawara, Daniel Klakla, Szymon Pasionek, manager Jacek Sala.

Wcześniej, bo w piątek 4 lutego odbyły się charytatywne zawody strzeleckie na Strzelnicy Sportowej w Myślenicach. Wydarzenie zorganizowało stowarzyszenie BulletRun Polska, a jego ambasadorem był obecny na strzelaniu Sylwester Wilk. Niepełnosprawny sportowiec, który w wypadku stracił nogę, a obecnie jest trenerem personalnym i uczestnikiem wielu zawodów – między innymi Ninja Warriors.

Podczas imprezy o obsługę muzyczną zadbał Wojciech Bylica z DJ Brothers, konferansjerem był Michał Cichoń, pokaz trialu rowerowego zapewnili Dawid Wacławczyk oraz Mikołaj Woźniak z Trials UP, loterię fantową przeprowadziła Elżbieta Bryjak, natomiast o sprawny przebieg charytatywnej zbiórki zadbały fundatorki Fundacji Owocna.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, wspólną rywalizację, obecność i zapraszamy na pozostałe wydarzenia w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia!

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.