środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

mgFoto przeglądowo

Kolejną ucztę fotograficzną dla sympatyków i miłośników tej dziedziny sztuki przygotowało Stowarzyszenie Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto. Już w najbliższy piątek, 15 lutego o godzinie 18 w murach Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu otwarta zostanie kolejna, szósta już w historii grupy wystawa przeglądowa. Wystawa zatytułowana została: „Cisza”.

O to skąd taki, a nie inny tytuł zapytaliśmy Stanisława Jawora, byłego prezesa mgFoto, znanego i cenionego fotografika myślenickiego. – Tytuł został nadany po debacie, jaką odbyliśmy w gronie naszych członków, dwie ostatnie wystawy dotyczyły człowieka, teraz każdy z wystawiających fotografie zaprezentował swoją wersję ciszy – powiedział Jawor.

Na wystawie oglądać będzie można fotografie 16 autorów. Każdy z nich wystawi średnio po trzy prace. Kuratorem ekspozycji jest Marzena Kolarz, wykładowczyni krakowskich szkół artystycznych. – Wystawa nie narzuca kryterium koloru, zatem można na niej oglądać zarówno fotografie czarno – białe jak i kolorowe – mówi Stanisław Jawor.

Trudno oprzeć się wrażeniu, iż w chwili obecnej Stowarzyszenie Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto to jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych na terenie Myślenic. Liczba organizowanych wystaw w autorskiej galerii grupy mieszczącej się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Kruczka w Myślenicach jest naprawdę imponująca.

Sedno” objęło wystawę swoim patronatem medialnym. Relację z wystawy będziecie mogli Państwo przeczytać w marcowym numerze naszej gazety. Ekspozycja dofinansowana została ze środków Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Na zdjęciu: Fragment wystawy przeglądowej mgFoto sprzed roku.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.