środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Międzynarodowy turniej Salt Mine Cup w Myślenicach już 8 czerwcainformacja

informacja prasowa

Takie drużyny jak Bayern Monachium, Manchester City, czy Legia Warszawa i Lech Poznań w Myślenicach? To znaczy, że przed nami kolejna edycja międzynarodowego turnieju Salt Mine Cup, w którym nasze miasto wraz z Wieliczką pełni rolę gospodarza! Myślenickie Zarabie ponownie stanie się miejscem zmagań piłkarskich, a mecze drużyn dziecięcych będą odbywać się na boiskach spółki Sport Myślenice oraz Dalinu Myślenice, który również zagra w zawodach!

Zawodnicy z rocznika 2013 z różnych zakątków świata ponownie rywalizować będą na sztucznym boisku na Zarabiu, gdzie już w nadchodzący weekend rozgrywany będzie turniej Salt Mine Cup. Całość rozpocznie się uroczystą prezentacją drużyn biorących udział w zmaganiach, która będzie miała miejsce w sobotę 8 czerwca o godzinie 9:00 w hali widowiskowo-sportowej. Po części oficjalnej zespoły stoczą piłkarskie pojedynki na obiektach należących do spółki Sport Myślenice.

Zapraszam do kibicowania przyszłym gwiazdom piłkarskim na myślenickich boiskach. Od lat z powodzeniem wraz z Fundacją Mali Mistrzowie organizujemy turniej Salt Mine Cup, który stoi na najwyższym międzynarodowym poziomie piłkarskim. W turnieju wezmą najlepsze akademie piłkarskie z Polski jak Lech Poznań, Legia Warszawa, Wisła Kraków, czy Zagłębie Lubin, ale też takie światowe tuzy jak Bayern Monachium, czy Manchester City. Lepszej wizytówki dla tego turnieju nie mogliśmy sobie wyobrazić. Oficjalne otwarcie i faza grupowa w sobotę na myślenickim Zarabiu, a finały w niedzielę w Wieliczce – zapraszamy wspólnie z organizatorami – mówi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

W szerokim gronie uczestników walczących o triumf w IX edycji turnieju Salt Mine Cup znaleźli się przedstawiciele angielskiego Manchesteru City, niemieckiego Bayernu Monachium, słowackiego Slovana Bratysława, czy też indyjskiego Kerala Blasters, natomiast z terenu kraju swoje umiejętności prezentować będą młodzi zawodnicy AP Wieliczka, Dalinu Myślenice, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Stali Rzeszów, Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Jagielloni Białystok oraz Lecha Poznań. Drużyny, które zwyciężą w swoich grupach, w niedzielny ranek staną w szranki w rozgrywkach finałowych odbywających się w Wieliczce.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mali Mistrzowie, a partnerem turnieju i współgospodarzem Miasto i Gmina Myślenice.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.