niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Świdnica 27-28.05.2023

informacja prasowa sekcji sumo KS Dalin Myślenice

W zawodach uczestniczyła prawie setka zawodników z Strefy B, która obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie. KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników – Jakub Korbas w kat. wagowej do 75 kg i Kacper Żelazny w kat. + 85 kg. Podobnie, jak w ubiegłym roku nasi zawodnicy pokazali się ze swojej najlepszej strony zdobywając dwa złote medale. Jakub Korbas wygrał pięć pojedynków kolejno pokonując w eliminacjach Jakuba Sieradzkiego z Bielawy, Karola Bałuka z Milicza i Romana Rieznikowa z Wrocławia. W półfinale wygrał z Igorem Szcześniakiem z Bytomia, a w finale pokonał Oliwiera Grybienia z Milicza. Kacper Żelazny stoczył trzy walki – w eliminacjach pokonał Antoniego Adamczyka z Wrocławia, w półfinale Kacpra Jahna z Bielawy, a w finale wygrał z Oskarem Matuszkiem z Milicza.

W reprezentacji Województwa Małopolskiego uczestniczyli również zawodnicy Bieżanowianki Kraków, którzy wywalczyli cztery medale: dwa złote i dwa brązowe.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszymi tegorocznymi zawodami w tej grupie wiekowej ponieważ zdobyte punkty zaliczane są do Systemu Sportu Młodzieżowego. Pomimo najwyższej rangi osiągnięte wyniki nie zaliczają się do rankingu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Nasi zawodnicy nadal utrzymują się na premiowanych awansem miejscach, a dzisiejszymi wynikami udowodnili, że są najlepsi.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej ze środków finansowych Województwa Małopolskiego SSM.

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.