czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Miejska Linia Autobusowa oraz zmiany na trasie Myślenice-Kraków

informacja prasowa UMiG Myślenice

Od poniedziałku 13 września na terenie Myślenic rozpocznie kursowanie Miejska Linia Autobusowa. Operatorem komunikacji miejskiej będą żółte autobusy spółki Małopolska PKS zidentyfikowane logiem Myslenice.pl. Start Miejskiej Linii Autobusowej oraz ważne zmiany dotyczące częstotliwości przejazdów „żółtej floty” na trasie Myślenice-Kraków zapowiedzieli podczas konferencji prasowej zastępca burmistrza Mateusz Suder oraz prezes spółki Małopolska PKS Tomasz Stanek.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców od poniedziałku 13 września wprowadzamy Miejską Linię Autobusową (M-0), która obsługiwała będzie miasto Myślenice i dowoziła pasażerów do przystanku przelotowego pod Carrefourem, z którego będą odjeżdżały autobusy linii międzymiastowej Myślenice-Kraków (M-1). Na linii jeździć będą niskopodłogowe, klimatyzowane autobusy z logiem Myslenice.pl – zapowiada Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Linia rozpoczynać będzie swój bieg Na Zarabiu (Parking przy stadionie KS. Dalin) i pojedzie do Centrum (Carrefour + Osiedle przy ul. Słowackiego), Górne Przedmieście (Dom Ludowy), Osiedle 1000-lecia (Blok nr 18) biegnąc ponownie przez przystanek przesiadkowy pod Carrefourem na Dolne Przedmieście (Plac targowy + Salon Meblowy 5tka) i przez most osieczański ulicą Zdrojową na Zarabie.

Przystanek pod Carrefourem będzie stanowić węzeł przesiadkowy, gdzie w ramach biletu zakupionego w autobusie linii miejskiej będzie można pojechać bezpośrednio do Krakowa autobusem linii międzymiastowej M-1. Linia miejska M-0 pozwoli wyeliminować opóźnienia autobusów kursujących na trasie Myślenice – Kraków powstałych z uwagi na remonty i korki w Krakowie, sygnalizację świetlną i korki w Myślenicach.

Nowa linia dodatkowo skomunikuje z linią międzymiastową dzielnicę Górne Przedmieście. Jeżeli się uda znaleźć odpowiednie miejsca i uzgodnić lokalizację to na obecnej trasie linii miejskiej wyznaczone zostaną jeszcze dodatkowe przystanki – dodał Mateusz Suder.

Ważną informacją dla podróżnych na trasie Kraków – Myślenice są zmiany dotyczące częstotliwości przejazdów oraz biegu trasy linii międzymiastowej M-1 Kraków – Myślenice, gdzie wjazd od strony Krakowa teraz odbywał się będzie przez ul. Sobieskiego, następnie ulicą Dąbrowskiego, Kniaziewicza na Osiedle 1000-lecia, Carrefour i kończąc swój bieg na Dworcu Autobusowym.

Wyjazd w stronę Krakowa rozpocznie się na Dworcu Autobusowym następnie jak dotąd pobiegnie przez ulicę Słowackiego, Osiedle 1000-lecia, przystanek przesiadkowy pod Carrefourem, Estakadę k. Kauflandu do Dworca Autobusowego w Krakowie. Stanowisko D-16 (dolna płyta MDA) na Dworcu Autobusowym w Krakowie będzie stałym miejscem dla pasażerów oczekujących na odjazd do Myślenic.

– Dzięki umowie pomiędzy Gminą Myślenice a Małopolskim Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. na żółtych autobusach linii miejskiej i międzymiastowej będzie umieszczony logotyp Gminy Myślenice a na autobusach kursujących do Krakowa dodatkowo grafiki z atrakcjami i miejscami promującymi Miasto i Gminę Myślenice. Jesteśmy przekonani, że zachęci to mieszkańców Krakowa i innych miejscowości do częstych odwiedzin pięknej ziemi myślenickiej – mówił zastępca burmistrza Myślenic.

Prezes spółki Małopolska PKS Tomasz Stanek zapowiedział ponadto, iż od poniedziałku 13 września zwiększona zostanie częstotliwość przejazdów na trasie Kraków – Myślenice. Żółte autobusy co 30 minut będą wyjeżdżać z węzła przesiadkowego przy Carrefourze od poniedziałku do soboty, natomiast częściej, bo co 120 minut autobusy kursować będą również w niedziele.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.