czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Mikołaj Włodarczyk podwójnym Mistrzem Polski, cztery medale zawodników Orła!

Wyścigi psich zaprzęgów w słowackim Zubercu były jednocześnie zaliczane do tegorocznych Mistrzostw Polski. W rywalizacji wzięła udział trójka zawodników sekcji psich zaprzęgów w klubie Orzeł Myślenice i wszyscy wrócili z medalami Mistrzostw Polski. Dwa złota zdobył Mikołaj Włodarczyk, srebro Alicja Surówka, a brąz Mateusz Surówka.

Zawody w Zubercu rozgrywano łącznie aż w trzynastu kategoriach w zależności od ilości psów oraz ich klasy. Zawodnicy Orła Myślenice wystąpili w kategorii wyścigu czterech psów syberian husky i zdominowali podium. Po pierwszym dniu rywalizacji pierwsze miejsce zajmowała Alicja Surówka, wyprzedzając Mikołaja Włodarczyka, a czwarty był Mateusz Surówka. W drugim wyścigu Mikołaj Włodarczyk (wyniki obydwóch sprintów 2×8 km zostają zsumowane) wyprzedził Alicję Surówkę, zdobywając złoty medal, a na najniższy stopień podium wskoczył Mateusz Surówka ze swoim zaprzęgiem.

Rywalizacja w zaprzęgu sześciu psów była również niezwykle ciekawa, po pierwszym dniu na prowadzeniu z przewagą 1 sekundy nad Mikołajem Włodarczykiem był Czech Štěpán Krkoška. Trzecie miejsce zajmował Niemiec Andreas Birkel, a tuż za nim byli kolejny reprezentant Niemiec Philipp Bott, Polak Zbyszek Kunert oraz Holender Carel Van De Mortel. To europejska i światowa czołówka musherów, multimedaliści krajowych i międzynarodowych zawodów. Oprócz rywalizacji międzynarodowej, w klasyfikacji Mistrzostw Polski prowadził Mikołaj Włodarczyk przed Zbyszkiem Kunertem i Marcinem Szlękiem. Niedzielny drugi przejazd zapowiadał się więc niezwykle ciekawie, ale ostatecznie nie przyniósł zmian w końcowym rozrachunku. Włodarczyk skończył zawody na drugim miejscu, ale dało mu to ostatecznie drugie Mistrzostwo Polski – tym razem w klasyfikacji wyścigów sześciu psów. Srebro i brąz dla zawodników klubu Dog Adventure – Zbyszka Kunerta i Marcina Szlęka.

Rywalizacja Mikołaja Włodarczyka w kategorii sześciu psów jest szczególnie dobrym wynikiem, gdyż choć przegrał minimalnie z Czechem Štěpánem Krkošką, to zostawił w pokonanym boju dwóch najlepszych zawodników niemieckich w tej kategorii oraz najbardziej utytułowanego Holendra. Wszyscy zmierzą się na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Szwecji.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.