czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Miliony na renowację kościołów

informacja prasowa UMiG Myślenice

Podczas konferencji prasowej burmistrz Jarosław Szlachetka w obecności posła na Sejm Władysława Kurowskiego poinformował o ponad dwumilionowym dofinansowaniu do renowacji trzech kościołów w gminie Myślenice z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Tym razem, w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, trafi do gminy Myślenice 2,2 miliona zł na renowację Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej, Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Jaworniku oraz Kościoła pw. Św. Klemensa w Trzemeśni.

Gmina Myślenice otrzymała rządowe wsparcie na trzy zadania. Jest to konserwacja ścian, sklepień prezbiterium oraz nawy wraz z przywróceniem polichromii w Kościele Parafialnym pw. NNMP w Myślenicach, na którą przyznano nam dofinansowanie w kwocie 1,2 miliona złotych, ale też wykonana zostanie kompleksowa konserwacja trójkondygnacyjnej kamiennej wieży wraz z częścią nawy w budynku Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Jaworniku oraz renowacja zabytkowej polichromii prezbiterium Kościoła pw. Św. Klemensa w Trzemeśni. Na te dwie inwestycje pozyskaliśmy po 0,5 miliona złotych – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Foto: UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.