czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

„Miniaki” po raz ósmy w Myślenicach

Już w najbliższy piątek w Myślenicach odbędzie się VIII Myślenicki Zlot Mini. Niezmiennie od lat jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Władysław Hodurek (na zdjęciu), mieszkaniec Myślenic, wielki entuzjasta samochodów marki Mini.

W piątek o godzinie 14 pod myślenicki hotel „Black & White” (baza zlotu) zjeżdżać się będą „miniaki” z całej Polski. Zaraz potem na parkingu pod stacją kolejki odbędzie się próba zręcznościowa. Każdy chętny uczestnik zlotu wsiądzie za kierownicę mini z salonu autoryzowanego dilera Mini Dobrzański. Na piątkowe popołudnie zaplanowano także sprint … kajakiem po Rabie.

W sobotę o 9.30 kawalkada mini wyruszy do Niedzicy, gdzie uczestnicy zlotu wezmą udział w zwiedzaniu zamku oraz w rejsie statkiem spacerowym po Zalewie Czorsztyńskim. W tym czasie samochody prezentowane będą na koronie zapory. W sobotę późnym popołudniem „miniaki” i ich właściciele powrócą do Myślenic, do bazy zlotu i tutaj wezmą udział w biesiadzie w barze „Banderoza”.

W niedzielę o 9.30 kawalkada dotrze na płytę myślenickiego rynku. Do godziny 14 można będzie podziwiać samochody, odbędą się także konkursy na m.in. najstarszy mini, najładniejszy itd, wręczone zostaną puchaty i upominki.

Jak powiedział nam organizator zlotu Władysław Hodurek udział w imprezie zapowiedziało 30 załóg z całej Polski. Instytucjami wspierającymi zlot są: Starostwo Powiatowe w Myślenicach, UMiG Myślenice zaś sponsorem tytularnym krakowski dealer Mini Dobrzański.

foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.