piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Sumo Krotoszyn 2-3.04.2021

informacja prasowa sekcji zapaśniczej KS Dalin Myślenice

W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 260 zawodniczek i zawodników z całej Polski. KS Dalin reprezentowali: Jan Mastela w kat. wagowej do 85 kg i Jarosław Niemiec w kat. wagowej do 92 kg. Jan Mastela do swojej kolekcji dołączył kolejny brązowy medal – tym razem w grupie seniorów. W fazie eliminacyjnej Janek wygrał trzy walki kolejno z: Maciejem Wilczyńskim z Kielc, Marcinem Choroszuchą z Białegostoku i z Szymonem Wijatykiem z Bielawy. Kolejne walki przegrał z późniejszymi złotym i srebrnym medalistą Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna i z Dawidem Kurasiem z Lubziny co w efekcie dało mu medal brązowy.

Dla Jarosława Niemca zawody były debiutem w tej dyscyplinie sportu. Dodatkowo w grupie eliminacyjnej wylosował dwóch najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej – Patryka Sworę z Kobylina i Pawła Gołaszewskiego z Olsztyna. Oczywiście nie było szansy na awans do półfinału, ponieważ z grupy awansowało dwóch zawodników. Później Jarek przegrał jeszcze jedną walkę z Rafałem Butyńskim z Ełku, a następnie gładko pokonał Mateusza Smagieł z Bielawy zajmując punktowane siódme miejsce.

W tym roku nie udało się awansować Jankowi Masteli do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo. We wszystkich grupach wiekowych w których uczestniczył w eliminacjach znajduje się na czele listy rezerwowych.

Podczas zawodów w Krotoszynie odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych od Ministra Sportu Kamila Bortniczuka dla ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw Europy. W gronie wyróżnionych znalazł się również Jan Mastela zdobywca brązowego medalu ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów.

Sponsorem głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.