Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Sumo Krotoszyn 2-3.04.2021

informacja prasowa sekcji zapaśniczej KS Dalin Myślenice

W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 260 zawodniczek i zawodników z całej Polski. KS Dalin reprezentowali: Jan Mastela w kat. wagowej do 85 kg i Jarosław Niemiec w kat. wagowej do 92 kg. Jan Mastela do swojej kolekcji dołączył kolejny brązowy medal – tym razem w grupie seniorów. W fazie eliminacyjnej Janek wygrał trzy walki kolejno z: Maciejem Wilczyńskim z Kielc, Marcinem Choroszuchą z Białegostoku i z Szymonem Wijatykiem z Bielawy. Kolejne walki przegrał z późniejszymi złotym i srebrnym medalistą Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna i z Dawidem Kurasiem z Lubziny co w efekcie dało mu medal brązowy.

Dla Jarosława Niemca zawody były debiutem w tej dyscyplinie sportu. Dodatkowo w grupie eliminacyjnej wylosował dwóch najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej – Patryka Sworę z Kobylina i Pawła Gołaszewskiego z Olsztyna. Oczywiście nie było szansy na awans do półfinału, ponieważ z grupy awansowało dwóch zawodników. Później Jarek przegrał jeszcze jedną walkę z Rafałem Butyńskim z Ełku, a następnie gładko pokonał Mateusza Smagieł z Bielawy zajmując punktowane siódme miejsce.

W tym roku nie udało się awansować Jankowi Masteli do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo. We wszystkich grupach wiekowych w których uczestniczył w eliminacjach znajduje się na czele listy rezerwowych.

Podczas zawodów w Krotoszynie odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych od Ministra Sportu Kamila Bortniczuka dla ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw Europy. W gronie wyróżnionych znalazł się również Jan Mastela zdobywca brązowego medalu ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów.

Sponsorem głównym KS Dalin jest PKN Orlen.