czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Modernizacja drogi Pod Las

informacja prasowa UMiG Myślenice

Droga „Pod las” łącząca Krzyszkowice z Głogoczowem przejdzie modernizację! Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wspólnie z Nadleśniczym Nadleśnictwa Myślenice Tomaszem Bartko sygnował umowę dotyczącą realizacji tego zadania.

Gmina Myślenice stała się jednym z beneficjentów programu Lasów Państwowych, dzięki czemu pozyskała dofinansowanie w kwocie 503 000 zł z przeznaczeniem na realizację zadania „Modernizacja drogi gminnej nr 540280K Krzyszkowice-Głogoczów w km 1+940 – 2+800”. Środki te pozwolą na sfinansowanie połowy kosztów związanych z modernizacją drogi „Pod las” w Krzyszkowicach, natomiast pozostałą część pokryje Gmina Myślenice z własnego budżetu. W związku z przekazaniem środków finansowych z Lasów Państwowych, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał umowę z Nadleśniczym Nadleśnictwa Myślenice Tomaszem Bartko. W ramach inwestycji wykonane zostanie położenie nakładki asfaltowej na drodze o długości 860 metrów bieżących. Całkowity koszt prowadzonych prac wyniesie 1 004 518,00 zł, a termin ich zakończenia ustalono na 30 października 2023 r.

W maju otrzymaliśmy promesę, natomiast teraz poczyniliśmy kolejne kroki, podpisując umowę z Nadleśnictwem Myślenice, zgodnie z którą Lasy Państwowe przekażą gminie Myślenice dofinansowanie w wysokości ponad pół miliona złotych. Pieniądze te spożytkujemy realizację wyczekiwanej przez mieszkańców Krzyszkowic inwestycji, która z pewnością będzie dla nich sporym udogodnieniem. Dzięki zmodernizowanej drodze miejscowi będą mogli w komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny sposób przedostać się z Krzyszkowic do Głogoczowa bez konieczności korzystania z Zakopianki – powiedział burmistrz Jarosław Szlachetka.

Foto: UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.