niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

MOKiS w dobie epidemii

informacja prasowa MOKiS

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraz z filiami w Głogoczowie i Bęczarce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców stworzył dom kultury w wersji online. Wcześniejsza akcja pn. Kultura w czasach kwarantanny. Myślenice 2020, która rozpoczęła się już 17 marca cieszyła się sporym zainteresowaniem. Teraz pracownicy MOKiS zdecydowali o uruchomieniu nowego cyklu. Regularne aktywności w wersji cyfrowej ruszą w najbliższy poniedziałek 20 kwietnia na profilu MOKiS na Facebooku.
Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury, to w sumie 20 różnych propozycji, które będą publikowane w mediach społecznościowych od poniedziałku do niedzieli. W akcję zaangażowani są wszyscy pracownicy MOKiS, którzy na co dzień odpowiedzialni są za realizację bogatej oferty kulturalnej instytucji. Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury obejmuje serię vlogową w formie filmów instruktażowych i edukacyjnych, dla dzieci, młodzieży, dorosłych, ale i także całych rodzin. Przewidziano także cykle spotkań, warsztatów, zajęć oraz ciekawe transmisje online. Kolejne inicjatywy obejmą zajęcia, takie jak nauka gry na instrumentach, rękodzieło artystyczne, ceramika, zajęcia kulinarne, kreatywne, cykl poetycki, humorystyczny stand-up, czy intrygujący poradnik kulturalnego zielarza. Odrębną propozycję przygotowało Kino Muza, które zaprezentuje dwa nowe cykle – Festiwal Filmów Dokumentalnych oraz Klasykę polskiej animacji, czyli bajkowe poranki dla dzieci. W piątkowe wieczory o godz. 19.00 będzie można uczestniczyć w rozmowie tygodnia online. Podczas relacji na żywo zaproszeni goście będą poruszać tematy nie tylko związane z obecną sytuacją, ale także obszarami, które wydają się być najbardziej interesujące. Zaplanowane rozmowy to m.in. dyskusja z Wiktorem Loga-Skarczewskim o życiu i pracy aktora (24.04), Mateuszem Haniszewskim o tym jak urządzić mieszkanie czy dom by czuć się w nim dobrze (01.05), a także z Beatą Siadek i Małgorzatą Majewską-Madura specjalistkami ds. rynku pracy, które podpowiedzą jak poradzić sobie z zatrudnieniem po pandemii (08.05).
– Zdecydowaliśmy, że wszystkie ręce na pokład. Choć każdy praktycznie zza biurka w swoim domu, to intensywnie pracujemy, by połączyć potencjał jaki mamy. Spotykamy się niemal codziennie na wideo-czacie, by przedyskutować propozycje i możliwości jakie mamy. Nie chcemy tracić kontaktu z uczestnikami naszych zajęć i mimo trudności wciąż podtrzymywać zbudowane dotychczas relacje – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS i pomysłodawca całego cyklu.
Autorskie treści tworzone przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu będą od 20 kwietnia ogólnodostępne na profilu www.facebook.com/mokismyslenice. Organizatorzy mają nadzieję, że ta oferta będzie kolejną zachętą do podjęcia twórczej aktywności online w Myślenickim Ośrodku Domowej Kultury!

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.