niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Most w Krzyszkowicach będzie odbudowany

Informacja prasowa UMiG Myślenice

Zniszczony przez powódź błyskawiczną most w Krzyszkowicach zostanie odbudowany! Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał z Jerzym Mętlem przedstawicielem konsorcjum firm PHU MOST-BUD oraz Usługi Ogólnobudowlane Stanisław Mętel umowę na przeprowadzenie prac w związku z rekonstrukcją mostu, który w 2021 roku uległ zniszczeniu.

– Zgodnie z umową, wykonawca najpierw przystąpi do robót przygotowawczych oraz podejmie się rozbiórki uszkodzonego mostu. Następnie przystąpi do robót ziemnych, wykona przyczółki nowego mostu oraz przejdzie do etapu zasadniczej rekonstrukcji obiektu, który stanowi przeprawę przez rzekę Głogoczówkę dla mieszkańców krzyszkowickich przysiółków Na Brzeg, Nad Gaikiem i Pustać. W ramach robót wykończeniowych zbudowane zostaną dojazdy do nowego obiektu mostowego. Warto również wspomnieć, że firmy po ukończeniu budowy podejmą się umocnienia koryta „Głogoczówki” w rejonie nowego przejazdu przez rzekę – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 2,2 miliona złotych, a 1,8 miliona zostanie pokryte dzięki środkom pozyskanym z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Finansów na dofinansowanie realizacji zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych (tzw. „powodziówki”).

Projekt budowy mostu ma zostać zrealizowany w trakcie sześciu miesięcy od zawarcia umowy.

Foto: archiwum gminne

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.