czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Mundurowi przy szachownicach

Już po raz piętnasty rozegrano organizowane przez myślenicką Komendę Powiatową PSP oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach Indywidualne Mistrzostwa Służb Mundurowych w Szachach.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem czego świadectwem może być zadowalająca frekwencja. Do szachownic zasiadło ponad trzydziestu szachistów i szachistek reprezentujących barwy jedenastu działających na terenie powiatu myślenickiego jednostek OSP. Najmłodszy zawodnik liczył sobie 6 lat (!)

Rywalizowano w dwóch kategoriach: dzieci oraz Open. W pierwszej z nich zwyciężył Kamil Pawłowski reprezentujący barwy OSP Dobczyce (4,5 pkt), drugie miejsce zajął Bartłomiej Jaśkowiec z OSP Trzemeśnia (4 pkt) zaś trzecie Maciej Jamrozik z OSP Bęczarka (4 pkt). W grupie Open, w której rywalizowali szachiści dorośli zwycięzcą został Filip Sobala z OSP Krzczonów (5 pkt), który wyprzedził Andrzeja Jaśkowca z OSP Trzemeśnia (4 pkt) i Krzysztofa Siciarza z OSP Krzczonów (3 pkt).

Po zakończeniu turnieju, zawody podsumował komendant KP PSP w Myślenicach bryg. mgr inż. Sławomir Kaganek, dziękując jednocześnie wszystkim za grę i propagowanie tej dyscypliny sportu. Najlepszym graczom wręczył puchary, dyplomy i medale, a wszystkim zawodnikom atrakcyjne nagrody. Kończąc, zaprosił wszystkich uczestników na kolejną edycję, która odbędzie się już za rok. Nad przebiegiem turnieju czuwali ogn. Bogdan Kaczor oraz str. Michał Jania z KP PSP Myślenice.

informacja prasowa rzecznika KP PSP

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.