sobota, 24 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Muzykowano rodzinnie (na facebooku)

Dni Muzykowania Zespołowego i Rodzinnego to wydarzenie, które na stałe wpisane jest w kalendarz Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach. W tym roku odbywały się już po raz szósty. W ramach imprezy odbyły się: IV Ogólnopolski Festiwal Zespołów Rytmicznych i VI Festiwal Rodzinnych Zespołów Kameralnych. W tym roku całe wydarzenie przeniosło się na facebook’a szkoły.
W piątek 6 listopada 2020 r. miał miejsce IV Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rytmicznych. W wydarzeniu udział wzięło 7 zespołów. Jury w składzie dr hab. Lidia Kataryńczuk-Mania, dr Romualda Ławrowska oraz mgr Barbara Białko przyznało następujące miejsca: I miejsce ex aequo Zespół rytmiczny klasy III ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach oraz Zespół Pro Musica z Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia Pro Musica w Krośnie, II miejsce ex aequo Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce oraz Zespół Nutki ze Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku, III miejsce ex aequo Zespół Muzyczne Kropelki z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce oraz Zespół rytmiczny ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Żębocinie. Wyróżnienie oraz nagroda specjalna za wykonanie utworu „Samba de Dobczyce”: Zespół Krakowiacy ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Pałecznicy.
W sobotnie przedpołudnie odbyła się VI edycja Festiwalu Rodzinnych Zespołów Kameralnych. Do wspólnego muzykowania i śpiewania włączyły się rodzeństwa, kuzynostwa, a także całe rodziny. Wystąpiło 10 zespołów prezentujących różne gatunki muzyczne. Nie zabrakło również śpiewu.
Organizatorami wydarzeń było Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów i Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach, a patronat honorowy sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce. Patronat medialny nad wydarzeniami objęło Sedno, Tapeta i iTV Telewizja Powiatowa. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Dobczyce.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.