wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy harcerze apelują

Drużyna wędrownicza, która aktywnie działa na terenie Myślenic i Dobczyc pragnie w tym świątecznym okresie włączyć się w akcję pomocy bezdomnym. Bierzemy udział w krakowskiej inicjatywie „Zupa na Plantach” i w związku z nią organizujemy zbiórkę ubrań dla potrzebujących.

Zdajemy sobie sprawę, że jeśli chcemy, aby zbiórka osiągnęła zamierzony cel, potrzebujemy pomocy naprawdę dużej ilości ludzi. Wierzymy, że nawet taka niewielka pomoc, jaką zaoferuje każdy z nas, pomoże przetrwać zimę tym najbiedniejszym.

Miejsce: budynek Sokoła (ul. Henryka Jordana 3) w Myślenicach, wejście boczne, tj. od strony lodowiska

Termin: 7-18 stycznia (bez niedzieli) w godzinach 16:00-19:00

Zbieramy*:

– buty w rozmiarze 42, 45-47

– kurtki

– śpiwory/koce

– bielizna męska/kalesony

– czapki, rękawiczki

– plecaki

*Zanim spakujesz dary, posegreguj je, np. rodzajem, płcią. Sprawdź, czy nie są uszkodzone, nie mają zepsutych zamków lub dziur i czy nie są brudne. Takich rzeczy nie przyjmiemy i będziesz musiał/a je zabrać z powrotem.

Fundacja Zupa jest organizacją non-profit, istnieje od października 2018 roku. Jej założycielami były osoby zaangażowane w inicjatywę „Zupa na Plantach”, mającą na celu coniedzielne spotkania z bezdomnymi. Akcja „Magazyn Ciepła”, w którą angażują się harcerze zbiera ubrania, by pomóc bezdomnym przetrwać zimę.

Mamy nadzieję, że połączeni wspólną ideą pomagania wesprzemy jak największą ilości osób.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.