czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy karatecy wrócili z Tokio

informacja prasowa Myślenickiej Akademii Karate BYAKKO

Na to wydarzenie szykowali się wszyscy najlepsi karatecy z całego świata. Odbywające się co cztery lata Mistrzostwa Świata w karate kyokushin to moment, w którym wszyscy miłośnicy tego sportu kierują wzrok w jedno miejsce i z zapartym tchem śledzą zmagania zawodników.

W tym roku wszystkie oczy zwrócone były na Tokio, a wśród widzów była cała rzesza mieszkańców powiatu myślenickiego, którzy kibicowali reprezentantom z Myślenic – sensei Iwonie Maksimowskiej i senseiowi Andrzejowi Winiarskiemu z Myślenickiej Akademii Karate Byakko.

Mistrzostwa Świata Open (bez podziału na kategorie wagowe) to najbardziej prestiżowy turniej karate kyokushin. Polskę reprezentowało dwunastu zawodników: dziewięciu mężczyzn i trzy kobiety. Konkurencja była ogromna: w jednej kategorii rywalizowało pięćdziesiąt kobiet, w drugiej ponad stu sześćdziesięciu mężczyzn. Wszyscy doskonale przygotowani i gotowi, by walczyć o zwycięstwo. Jak poszło myślenickiej reprezentacji?

Iwona Maksimowska w 1/32 turnieju spotkała się z Morioka Yuumi, która jest aktualną mistrzynią Japonii. W podstawowej rundzie wydawało się, że nasza zawodniczka ma przewagę na tyle dużą, że sędziowie nie będą mieli problemu z wyłonieniem zwyciężczyni. Okazało się, że zawodnikom gospodarzy pomagają nawet ściany i zasądzono dogrywkę, w której dużo lżejsza Japonka wykorzystała swoje atuty i dzięki ogromnej pracy na nogach i dużej ilości wyprowadzonych technik wygrała walkę.

Andrzej Winiarski mierzył się w najmocniej obsadzonej kategorii mężczyzn. W 1/128 spotkał się z zawodnikiem z Brazylii Alanem Moreirą. Początek walki Andrzej rozpoczął efektownymi kopnięciami obrotowymi i budował swoją przewagę mocnymi akcjami, jednak w drugiej połowie walki jego przeciwnik wszedł na wyższe obroty i dzięki przewadze fizycznej budował wrażenie lepszego zawodnika. Sensei Andrzej przegrał niejednogłośnie.

O tym, jak długą drogę do wejścia w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata przebyli myśleniccy zawodnicy wiedzą najlepiej ich najbliżsi i trenerzy. Sam występ podczas Mistrzostw Świata jest już wielkim sukcesem i niezmiernie cieszymy się, że pośród dwunastu Polaków dwoje z nich reprezentowało nasze miasto.

W swoim wpisie na Facebooku Myślenicka Akademia Karate Byakko podziękowała i pogratulowała nie tylko Iwonie i Andrzejowi, ale również całej reprezentacji Polski, której kibicowała równie mocno. To wielkie wydarzenie dla wszystkich miłośników i zawodników karate kyokushin, dlatego wszyscy mogli liczyć na mocne wsparcie. W skład reprezentacji Polski wchodzili również: Daria Dobkowska-Szefer, Filip Maksimowicz, Oskar Mazurkiewicz, Patryk Sypień, Matylda Bień, Grzegorz Kędzierski, Wiktor Kolaja, Paweł Wolski, Gabriel Bożek, Krzysztof Jelonek.

Warto wspomnieć, że w siedzibie myślenickich tygrysów przy ul. Traugutta 6A zorganizowano specjalną strefę kibica, w której w nocy (według naszego czasu walki odbywały się o 2:00) kibicowali zawodnicy, trenerzy i przyjaciele Byakko.

Teraz przed Myślenicką Akademią Karate Byakko intensywne przygotowania do ostatnich w tym roku kalendarzowym turniejów: IKO Gwarek Cup w Libiążu, Pucharu Europy oraz Mistrzostw Europy Open Seniorów w Budapeszcie (w zeszłym roku odbyły się one w Myślenicach), a także do Pucharu Polski. Trzymamy kciuki!

foto: archiwum zawodników

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.