czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy karatecy z medalami Mistrzostw Europy!!!

informacja prasowa Myślenickiej Akademii Karate „Byakko”

Organizowany początkiem maja w Myślenicach turniej IKO Beskidy Cup 2023 był ostatnim momentem na sprawdzenie swoich możliwości przed jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu myślenickich tygrysów, którym były 36. Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin we Wrocławiu, które odbyły się w dniach 20-21.05.2023. Podczas dwudniowych mistrzostw rywalizowało 740 zawodników z 24 państw z całej Europy oraz gościnnie z Azji – a zawodnicy Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” wrócili z turnieju z pięcioma trofeami!

Mistrzynią Europy seniorek (pow. 18 lat) w formule full contact została senpai Iwona Maksimowska, która stoczyła 4 zwycięskie pojedynki w kategorii +65 kg. W drodze po złoto zawodniczka „Byakko” pokonała m.in. mistrzynię świata oraz mistrzynię europy. Kolejnym wielkim triumfatorem tego turnieju i mistrzem europy młodzików 12-13 lat w kategorii – 55 kg został Mikołaj Śliwa, który stoczył trzy pewnie wygrane pojedynki, a po brąz w tej samej kategorii sięgnął Mieszko Fąfara stając tym samym na podium obok klubowego kolegi. Mieszko był o krok od wywalczenia sobie drogi do bratobójczego finału, jednak swoją trzecią walkę przegrał decyzją sędziów 3:1 (nieznaczna przewaga). Sensei Andrzej Winiarski uplasował się na 4. miejscu w najmocniej obsadzonej kategorii seniorów – 90 kg. Warto podkreślić, że pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem japońskim, który był wymieniany jako faworyt do zwycięstwa całego turnieju. Kolejną walkę stoczył z 16 krotnym Mistrzem Europy, legendą światowego karate – Alejandro Navarro, który w listopadzie 2022 roku w Myślenicach podczas Mistrzostw Europy bez podziału na kategorie wagowe stanął na najwyższym podium. Trzecią walkę Andrzej stoczył z Francuzem Maximem Demeautisem.

W kategorii kata (układy formalne) seniorów trzecim najlepszym z 32 zawodników został sensei Marcin Sturgulewski, który po rundzie eliminacyjnej objął pewne prowadzenie nad rywalami, a w rundzie finałowej popełnił niewielki błąd techniczny, co przy tak mocno obsadzonej kategorii skutkowało spadkiem na najniższy stopień podium.

W kategoriach kata juniorów zawodnicy „Byakko” ocierali się o podium. Miłosz Pilch zajął 4 miejsce, a Wojtek Swachta był 6 wśród 25 kadetów 10-11 lat. W gronie 25 kadetek 5 miejsce zajęła Liliana Sidor, a Maja Ulman była 7.

Ogromne gratulacje należą się również pozostałym reprezentantom Myślenickiej Akademii Karate „Byakko”, którzy dzielnie walczyli podczas Wagowych Mistrzostw Europy. Do Wrocławia pojechali: Karol Motyka, Adrian Paszkowski, Maksym Romanik, Nikola Dzidek oraz Bartek Swachta. Niestety tym razem nie dostali się do strefy medalowej ale dali świetne występy i walki. Zapewne przyjdzie jeszcze czas na ich największe zwycięstwa! Wszystkim uczestnikom 36. Wagowych Mistrzostw Europy serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Foto: archiwum klubowe

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.