środa, 24 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy karatecy z sukcesami

informacja prasowa

Na początku kwietnia w Piasecznie pod Warszawą odbył się Ogólnopolski turniej karate kyokushin. Wystartowało w nim aż 650 karateków z 60 klubów z całej Polski. Myślenickie tygrysy zajęły 3 miejsce drużynowo ulegając jedynie niemal dwa razy większej ekipie z Wrocławia oraz gospodarzom turnieju.

Myślenice reprezentowało 30 zawodników, z których kilkoro stawiało swoje pierwsze kroki na turniejowych matach. Pomimo wyjazdu o 4 rano i męczącej podróży czuć było ogromną energię i determinację od samego początku zmagań.

Większość kategorii była bardzo mocno obsadzona, w niektórych startowało nawet 30 zawodników. Nie przeszkadzało to naszym wielokrotnie stawać na podium. Wyniki naszych zawodników w kategorii kumite: 2 miejsce – Iwona Maksimowska +65 kg – po 3 rundach mocnej walki z aktualną Mistrzynią Europy – sędziowie byli mocno podzieli. Niestety przy stosunku 2:2 sędzia maty zagłosował na korzyść przeciwniczki. Kolejny srebrny medal zdobyła Anna Gniecka seniorski pierwszy krok open – 1 walkę Ania wygrała pewnie. W drugiej walce po zaciętej dogrywce nieznacznie ustąpiła pola przeciwniczce. Brązowy medal zdobył Aleksander Nowak – 70 kg, który zaliczył swój debiut w kategorii seniorów. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Lublina. W drugiej zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy. Walka była na tyle wyrównana, że sędziowie zadecydowali o dogrywce. Ponownie niejednogłośnym werdyktem to jego przeciwnik przeszedł do finału. Złote medale zdobyli: Liliana Sidor – kadetki – 30 kg, Matylda Szwab – kadetki – 33 kg, Amelka Jania -40 kg – 8-9 lat dziewczęta, Maksym Romanik – 49 kg – 8-9 lat chłopcy. Srebrne medale powędrowały do: Niny Szczerbaniuk – dziewczynki 8-9 – 40 kg, Marii Bzdek – dziewczynki 6-7 lat – 20 kg. Na trzecim stopniu podium stanęli: Adrian Paszkowski – juniorzy młodsi – 60 kg, Tymek Hujdus – juniorzy młodsi – 50 kg i Piotr Piechnik – młodzicy – 50 kg, Dawid Hajduk – kadeci +55kg, Kacper Jania – kadeci +55 kg, Zosia Napora – kadetki – 30 kg, Antoni Kęsek – chłopcy 8-9 lat – 25 kg, Kuba Motyka – chłopcy 8-9 lat – 32 kg, Kajetan Szlachetka – chłopcy 6-7 lat – 25 kg, Barbara Kozyra -dziewczynki 6-7 lat +25 kg.

Pierwsze miejsce zajął Adrian Paszkowski – juniorzy młodsi, 3 miejsce Wojtek Swachta – chłopcy 8-9 lat, na 5 miejscu uplasował się Jakub Motyka – chłopcy 8-9 lat, szóste miejsca przypadły Karolowi Motyce – kadeci oraz Lilianie Sidor – kadetki, na siódmej pozycji turniej zakończyła Nela Żaba – dziewczęta 8-9 lat oraz Kajetan Szlachetka – chłopcy 6-7 lat.

Godnie reprezentowali nas również: Antek Róg, Brajan Waligóra, Karol Paszcz, Karol Motyka, Dawid Szymański, Patryk Skałka, Maciek Szmit, Szymek Maksimowski, Ola Wieliczko. Grupą opiekowali się i przygotowywali do walki oraz sekundowali sensei Andrzej Winiarski, senpai Emilka Sturgulewska oraz senpai Gosia Swachta. W roli sędziego głównego maty wystąpił sensei Marcin Sturgulewski.

Kolejny start zawodników z Myślenic na IKO Polish Open w Ostródzie 15 kwietnia.

Klub dziękuje za wsparcie wszystkim rodzicom którzy towarzyszyli swoim pociechom podczas turniejowych zmagań, podziękowania za wsparcie składa także firmie Petmex, Wiesław Halek- Usługi Remontowo – Budowlane, Sidi S.C oraz UMiG Myślenice.