czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy sumici w blasku brązu

Trzech zawodników z KS Dalin Myślenice broniło barw swojego klubu podczas zawodów o Puchar Polski Juniorów i Seniorów w sumo. Turniej rozegrano w Zamościu.

Pośród 193 innych sumitów i sumitek z całej Polski znaleźli się: Krzysztof Szpakiewicz (kategoria wagowa do 60 kg), Jakub Miska (do 70 kg) oraz Jan Mastela (do 80 kg). Plonem wyjazdu do Zamościa okazały się dwa brązowe medale. Zdobyli je: Szpakiewicz i Mastela. Miska tym razem musiał zadowolić się dopiero 9 miejscem. Po występie w Zamościu nastąpiły przetasowania w rankingu zawodników Dalinu do reprezentacji na ME. Krzysztof Szpakiewicz spadł z pierwszego na drugie miejsce, a Jan Mastela awansował na miejsce trzecie. O kwalifikacji do reprezentacji Polski na ME zadecyduje lokata wywalczona podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się z końcem czerwca. Do wyjazdu kwalifikuje się po dwóch zawodników w każdej kategorii wagowej.

Zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej i sumo składają serdeczne podziękowania firmie Seat Dynamica za udostępnienie wygodnego i nowoczesnego samochodu na wyjazd do Zamościa.

Na zdjęciu: Myśleniccy sumici w Zamościu

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.