wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy sumici z medalami

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY W SUMO GORZÓW WIELKOPOLSKI

informacja prasowa

W Międzynarodowym Turnieju w sumo w grupie dzieci uczestniczyło prawie dwustu zawodników i zawodniczek z całej Polski i zawodnicy niemieccy. KS Dalin pod wodzą trenera Wojciecha Grywalskiego reprezentowało czterech zawodników i jedna zawodniczka. Wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli miejsca na podium zdobywając jeden złoty medal, dwa srebrne i dwa brązowe. Złoty medal wywalczył Jakub Tomera, który wygrał trzy walki w kat. wagowej do 36 kg, a w finale pokonał Kornela Krasińskiego z Międzyrzecza. Srebrne medale zdobyli bracia Wojciech i Karol Śmietanka, którzy wygrali po dwie walki, a w finałach przegrali kolejno z Jakubem Pietralczykiem z Wildbearst i Filipem Jurasem z Głogowa. Brązowe medale zdobyli Michał Śmietanka i Aleksandra Tomera, którzy wygrali po jednej walce, a po dwie przegrali.

Trener Wojciech Grywalski bardzo chwalił wszystkich zawodników za zaangażowanie i wolę walki. Szczególnie cieszy postawa Jakuba Tomery, który tym razem wygrał walcząc w wyższej kategorii wagowej. Udany debiut zaliczył Michał Śmietanka, który wygrał pierwszą swoją walkę. Wojciech Śmietanka również zaliczył progres po brązowym medalu wywalczonym w Kielcach. Zawody o podobnej formie organizacyjnej dla najmłodszych zawodników służą w zdobywaniu coraz większego doświadczenia w kolejnych walkach.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowania wszystkim swoim sponsorom, a szczególnie Ludwikowi Starzakowi, który dofinansował ten wyjazd.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen

foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.