poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy sumici z medalami Pucharu Europy

Myśleniccy zapaśnicy wystąpili w zawodach Pucharu Europy w … sumo. Turniej odbywał się w węgierskim mieście Erd i uczestniczyło w nim 390 zawodników z kilku krajów Europy. Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska, na co dzień reprezentanci sekcji zapaśniczej KS Dalin znaleźli się w polskiej kadrze narodowej sumitów uczestniczących w tym turnieju.
Wraz z myślenickimi zapaśnikami na turniej wyjechali ich trenerzy: Ryszard Szpakiewicz i Robert Proszkowiec. Obaj sumici z Myślenic Szpakiewicz i Miska startowali w dwóch grupach wiekowych (U18 i U21) bowiem zezwalał na to regulamin zawodów. Myśleniczanie przywieźli do Myślenic trzy medale, dwa złote i jeden srebrny. Bezkonkurencyjny w dwóch kategoriach wiekowych (do 60 kg) okazał się Krzysztof Szpakiewicz, Jakub Miska wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 70 kg. – Bardzo nas cieszy postawa zawodników, którzy pomimo różnego typu przeszkód w treningach walczyli bardzo skutecznie z trudnymi przeciwnikami. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzieżowców, które odbędą się 24 lutego w Myślenicach – powiedział po powrocie do kraju trener Ryszard Szpakiewicz.
Sekcja zapaśnicza składa podziękowania Państwu Marcie i Janowi Sawickim za pomoc w realizacji wyjazdu, oraz Panu Jarosławowi Bochenkowi z firmy Seat Dynamica za udostępnienie samochodu na wyjazd.
(Red.)
Na zdjęciu: Krzysztof Szpakiewicz (po lewej) i Jakub Miska
foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.