czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy sumici z sukcesami na ME

informacja prasowa
W dniach 06-09.10.2022. w Rakvere (Estonia) odbywały się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. Do zawodów zostało zgłoszonych prawie 450 zawodniczek i zawodników – reprezentantów 11 krajów Europy.

Każde państwo, zgodnie z regulaminem mogło wystawić po dwóch reprezentantów w każdej kategorii wagowej. Z tej możliwości najczęściej korzystały najsilniejsze zespoły: Ukraina, Estonia, Węgry i Polska. W składzie reprezentacji Polski w grupie młodzików U14 wystąpiła dwójka zawodników myślenickiego Dalinu: Jakub Korbas w kat. do 70 kg i Kacper Żelazny w kat. +70 kg . Ich opiekunem w Estonii był Jarosław Niemiec
Świetnie spisał się Kuba Korbas, który wywalczył brązowy medal. W drodze do medalu wygrał dwie walki, a następnie przegrał z późniejszymi medalistami Estończykiem Koiv Glen Gregory i Węgrem Bokros Mark. Nieco mniej szczęścia miał Kacper Żelazny, który przegrał pierwszą walkę z Olegiem Bohdanectsem z Ukrainy i musiał czekać na walki repasażowe. W repasażu najpierw wygrał z Węgrem Kornelem Kalotai, a następnie przegrał walkę o brązowy medal z Bułgarem Stanevem Zdrawko.
Zawodnicy KS Dalin znaleźli uznanie w oczach trenerki kadry narodowej Magdaleny Macios, która wybrała ich do czteroosobowej reprezentacji Polski w turnieju drużynowym. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ chłopcy walcząc już niejako na luzie wywalczyli srebrny medal wygrywając po drodze z Niemcami i Estończykami. Zostali dopiero zatrzymani przez reprezentację Ukrainy podczas walk finałowych. Należy dodać, że podczas meczu z Estonią Kuba zaliczył udany rewanż wygrywając z Koiv Glen Gregory.
Wyjeżdżając na zawody po cichu liczyliśmy na sukces, ponieważ nasi zawodnicy byli dobrze przygotowani. Nikt jednak nie przewidział, że obajnasi sumici znajdą się w reprezentacji Polski w turnieju drużynowym, a tym bardziej, że wywalczą srebrne medale.
Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa podziękowania burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za dofinansowanie wyjazdu na ME w Sumo. Chcieliśmy również podziękować naszym wiernym sponsorom, Są to: Marta i Jan Sawiccy, Jarosław Bochenek, Stefan Hołuj, Stanisław Bisztyga i Ludwik Starzak. To właśnie im wszystkim dedykujemy nasz sukces.
Głównym sponsorem KS Dalin jest PKN Orlen.
Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.