wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myślenice – to tu zaczynają się góry i cykl GUR

informacja prasowa

Garmin Ultra Race Myślenice 2024 to wyjątkowe wydarzenie sportowe, które skupia pasjonatów biegów ultra na jednym z najbardziej malowniczych szlaków biegowych w Polsce. Miasto i Gmina Myślenice jako gospodarz i współorganizator zawodów zaprasza do ultra rywalizacji już 4 maja. Uczestnicy będą mieli świetną okazję cieszyć się pięknem wiosennej przyrody podczas pokonywania wymagającej trasy.

Garmin Ultra Race to cykl imprez biegowych organizowanych w różnych częściach Polski, w tym w Myślenicach, Radkowie (13-15.09) i Gdańsku (7.12). Każda z imprez oferuje różne dystanse, umożliwiając biegaczom o różnym poziomie zaawansowania szansę na rywalizację i sprawdzenie swoich umiejętności. Inauguracja cyklu odbędzie się 4 maja w malowniczych Myślenicach (woj. małopolskie) położonych u stóp Góry Chełm. Z jednej strony otoczone jest malowniczymi szczytami, z drugiej zaś wzniesieniami, pagórkami jak i dolinami, co tworzy niesamowicie kontrastowy krajobraz. Uczestnicy będą mieli do pokonania różne dystanse, w tym: 78 km (+3195 m/ -3195 m), 48 km (+2241 m/ -2241 m), 27 km (+1362 m/-1362 m,) i 13 km (+600 m/-600 m).

Każdy z tych dystansów zapewnia różne stopnie trudności, co sprawia, że impreza jest zarówno wyzwaniem, jak i prawdziwą gratką dla miłośników biegów ultra. Trasy przebiegają przez malownicze tereny górskie tj. Beskid Makowski i Wyspowy, a także przez urokliwe miejscowości. Bezpieczeństwo uczestników gwarantują dobrze oznakowane i zabezpieczone szlaki, a zapasy energii będzie można doładować na bogato wyposażonych punktach żywieniowych, obsługiwanych również przez okoliczne koła gospodyń wiejskich. 

Zawody z cyklu Garmin Ultra Race cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Myślenic i okolic. Organizacja zawodów w miejscowości, która jest areną treningową wielu biegaczy ultra i klubów biegowych daje zawodnikom gwarancję zadowolenia i satysfakcji z przebiegniętego dystansu.

Proces zgłoszeń do Garmin Ultra Race Myślenice 2024 odbywa się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej imprezy www.ultrarace.pl. Lista startowa jest na bieżąco aktualizowana i dostępna dla wszystkich chętnych do śledzenia. Serdecznie zapraszamy do rywalizacji!

Foto: archiwum organizatora

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.