piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myślenicka Plaża Open pod znakiem tie-breaków

informacja prasowa

W Myślenicach zakończył się drugi w tegorocznym cyklu trzygwiazdkowy turniej Plaża Open. Przez trzy dni rywalizacji polskie i zagraniczne pary walczyły nie tylko o medale i nagrody, ale również o punkty do rankingu eliminacji mistrzostw Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęły Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak, natomiast w turnieju mężczyzn najlepsi okazali się Czesi. Drugie złoto w Małopolsce wywalczył Matyas Jezek, który tym razem wystąpił w parze z Adamem Waberem.

Zmagania rozpoczęły środowe eliminacje, które rozegrano sprawnie i dość szybko, choć nie brakowało ciekawych spotkań. Do turnieju głównego siatkarzy awansowały pary: Czachorowski/Besarab, Kucharski/Kobyliński, Podborączyński/Lorenc, Ilewicz/Wołoszuk, Pihera/Mrkous, Kaniewski/Okrzeja i Paszkowski/Chiniewicz. W zmaganiach siatkarek kwalifikacje sukcesem zakończyły duety: Szczytowicz/Tokarska, Puławska/Gajtkowska, Szajewska-Skuta/Szymoniak, Adamska/Taranko, Strąg/Biranowska, Zawiślak/Sikorska, Moczko-Knapiak/Nowak, Antczak/Czupryniak. Z kolei długa rywalizacja w czwartek wyłoniła pierwsze półfinałowe duety, a także te, które z prawej strony turniejowej drabinki miały powalczyć o „czwórkę”.

Jak się okazało, przez cały turniej z sukcesem przebrnęły Dorota Strąg i Paulina Biranowska. To, że wystąpiły w eliminacjach, nie wykluczyło ich późniejszego medalu. Trudna, pełna wzlotów i upadków gra sprawiła, że Strąg i Biranowska stanęły na najniższym stopniu podium. Co należy zaznaczyć, do półfinału awansowały one bez porażki. W nim trafiły na parę Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak, która zajęła drugą lokatę w Plaży Open w Mysłowicach. Te zawodniczki miały do tego etapu dłuższą drogę, gdyż na koncie miały jedną przegraną i awansowały do niego z prawej strony turniejowej drabinki. Z kompletem zwycięstw na koncie do półfinału awansowały Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska. W nim zmierzyły się z duetem Kinga Legieta i Aleksandra Chyła, który jeszcze w piątek rano wygrał rywalizację o półfinał z duetem Wołoszyn/Zackiewicz. To ten półfinał był najbardziej zacięty. W pierwszym secie zakończony był długą grą na przewagi. Zwycięsko z niego wyszła para Kaczmarek/Gierczyńska. Do finału awansowały też Łukaszewska i Błasiak. W bezpośrednich meczach o medale niezwykle ciekawy był ten o najniższy stopień podium. Po trzech setach triumfowały wspomniane Strąg i Biranowska. Finał układał się pod dyktando Justyny Łukaszewskiej i Izabeli Błasiak i to na ich szyjach zawisły złote medale.

Jak się okazało, w turnieju mężczyzn w finale znalazły się duety, które do strefy medalowej awansowały z prawej strony drabinki. Mimo jeden turniejowej porażki na koncie, więc jednej z nich nie przeszkodziło to triumfować w całych zawodach. Mowa tu o parach Adam Waber/Matyáš Ježek i Michał Korycki/Miłosz Kruk. Obie z sukcesem w piątek zagrały w porannych meczach ćwierćfinałowych. W półfinałach również poradziły sobie świetnie, pokonując dwa duety, które przez turniej przeszły bez porażki. Czesi pokonali dość pewnie parę Mateusz Podborączyński/Adam Lorenc, natomiast Korycki i Kruk duet Piotr Groszek/Igor Ciemachowski. Tak dwa teamy grające z prawej strony drabinki dotarły więc do finału myślenickiego turnieju. Dwa decydujące o medalach mecze to siatkówka plażowa najwyższych lotów i zacięta walka od początku do końca. Oba starcia zakończyły się tie-breakami. W pierwszym triumfowali Igor Ciemachowski i Piotr Groszek, zdobywając swój trzeci w tym sezonie brązowy medal. Finał należał natomiast do czeskiej dwójki. Rok temu Matyas Jezek wskoczył na najwyższy stopień podium, ale z innym partnerem. Teraz u jego boku stanął Adam Waber.

Kolejny turniej Plaży Open rozegrany zostanie w dniach 7-9 lipca w Białymstoku. Sponsorem strategicznym cyklu jest Orlen. Partnerem myślenickiej Plaży Open jest Małopolska.

Plaża Open Myślenice 2023 – wyniki piątek:

Turniej kobiet:

ćwierćfinały z prawej strony:

Agnieszka Wołoszyn/Izabela Zackiewicz – Kinga Legieta/Aleksandra Chyła

0:2 (17:21, 21:23)

Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak – Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad

2:0 (21:10, 21:9)

półfinały:

Aneta Kaczmarek/Julia Gierczyńska – Kinga Legieta/Aleksandra Chyła

2:0 (27:25, 21:14)

Dorota Strąg/Paulina Biranowska – Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak

0:2 (17:21, 10:21)

Mecz o 3. miejsce:

Kinga Legieta/Aleksandra Chyła – Dorota Strąg/Paulina Biranowska

1:2 (14:21, 21:17, 9:15)

Finał:

Aneta Kaczmarek/Julia Gierczyńska – Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak

0:2 (14:21, 13:21)

Turniej mężczyzn:

ćwierćfinały z prawej strony:

Jarosław Lech/Tomasz Jaroszczak – Adam Waber/Matyáš Ježek

0:2 (13:21, 14:21)

Michał Korycki/Miłosz Kruk – František Pihera/Jan Mrkous

2:1 (18:21, 21:19, 15:12)

półfinały:

Mateusz Podborączyński/Adam Lorenc – Adam Waber/Matyáš Ježek

0:2 (14:21, 16:21)

Piotr Groszek/Igor Ciemachowski – Michał Korycki/Miłosz Kruk

0:2 (19:21, 12:21)

Mecz o 3. miejsce:

Mateusz Podborączyński/Adam Lorenc – Piotr Groszek/Igor Ciemachowski

1:2 (13:21, 25:23, 12:15)

Finał:

Adam Waber/Matyáš Ježek – Michał Korycki/Miłosz Kruk

2:1 (21:13, 19:21, 15:7)

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.