środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myślenicka Święta Wojna już 1 stycznia 2020 roku

Zapoczątkowana w 2010 roku tradycja noworocznych derbów Myślenic będzie mieć swoją kontynuację również 1 stycznia 2020 roku. Punktualnie o godzinie 13:00 na boisko ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu wybiegną piłkarze Dalinu Myślenice oraz Orła Myślenice, by stoczyć towarzyski bój oraz sportowym akcentem rozpocząć Nowy Rok.

Organizatorem meczu derbowego jak co roku jest Urząd Miasta i Gminy Myślenice pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Obsadę sędziowską zapewnia natomiast Kolegium Sędziów PPN Myślenice. Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy zapraszają kibiców na darmowy gorący poczęstunek oraz grzaniec przygotowany przez OSP Górne Przedmieście, który w połączeniu z piłkarskimi emocjami będzie znakomitą możliwością do przywitania Nowego Roku i aktywnego wypoczynku po sylwestrowej nocy.

Noworoczne derby tworzą historię

Pierwszych sześć noworocznych meczów derbowych w historii kończyło się naprzemiennie albo wygraną Dalinu albo remisem. Potem przyszedł czas na dwie z rzędu wygrane Dalinu, 2:0 w 2016 oraz 1:0 w 2017 roku. Orzeł najmilsze wspomnienia ma z derbów w 2018 roku, kiedy to odniósł pierwsze zwycięstwo. Na bramki Krzysztofa Zająca, Kamila Czajkowskiego i Krzysztofa Pyzio odpowiedział Michał Górecki, a Orzeł ostatecznie wygrał z Dalinem 3:1. Łączny bilans dotychczasowych dziesięciu meczów zdecydowanie lepiej wygląda po stronie Dalinu, IV-ligowcy wygrali sześć spotkań, a trzy kończyły się remisami. Przed rokiem to Dalin wygrał 4:1, a mecz stał na bardzo dobrym poziomie piłkarskim. Licznie zebrani kibice obejrzeli dwa gole z rzutów karnych Michała Góreckiego oraz trafienia Dawida Kałata i Kacpra Moskala dla Dalinu, natomiast bramkę dla Orła zdobył Krzysztof Zając.

Co ciekawe w dziesięciu dotychczas rozegranych meczach derbowych spośród zawodników obydwóch drużyn tylko dwóch zagrało we wszystkich noworocznych spotkaniach – są to Adrian Kasprzyk i Marek Pajka, obaj reprezentujący Orła Myślenice.

Jedenaste derbowe spotkanie w Nowy Rok odbędzie się 1 stycznia o godzinie 13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią spółki Sport Myślenice przy ulicy Zdrojowej 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w noworocznych derbach Myślenic oraz gorącego dopingu. Te mecze od lat stoją na bardzo dobrym poziomie sportowym, a licznie przybyli kibice z zaciekawieniem śledzą poczynania zarówno piłkarzy Orła jak i Dalinu.

Bilans noworocznych derbów Myślenic: 10 meczów, 6 wygranych Dalinu, 1 wygrana Orła, 3 remisy.

2010: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 9:4

2011: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 3:3

2013: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 1:1

2014: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 5:1

2015: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 2:2

2016: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 2:0

2017: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 1:0

2018: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 1:3

2019: Dalin Myślenice – Orzeł Myślenice 4:1

przygotował: Marek Pajka

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.