środa, 4 grudniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myślenicki Budżet Obywatelski 2024: złożono 37 projektów

informacja prasowa UMiG Myślenice

Etap zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2024 dobiegł końca. Już wkrótce zaproponowane zadania zostaną poddane ocenie, uwzględniając aspekty formalne oraz merytoryczne, a następnie rozpocznie się głosowanie, w ramach którego mieszkańcy wybiorą projekty przeznaczone do realizacji w kolejnym roku budżetowym.

W ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło trzydzieści siedem propozycji projektów, z czego trzy to zadania ogólnomiejskie. Najaktywniejsi byli mieszkańcy Głogoczowa, którzy zgłosili cztery projekty. Po trzy zadania zostały zgłoszone w myślenickich okręgach nr 1 i nr 2 oraz w Drogini, natomiast dwa zaproponowano w Bysinie, Krzyszkowicach, Łękach, Osieczanach, Polance, Trzemeśni, a także w Zawadzie. Jeden projekt zgłosili natomiast mieszkańcy miejscowości takich jak Bęczarka, Borzęta, Bulina, Jasienica, Jawornik, Poręba i Zasań, co oznacza, że w przypadku dopuszczenia tych projektów do głosowania muszą one uzyskać poparcie na poziomie minimum 15% uprawnionych do oddawania głosów. W obecnym roku, podobnie jak w poprzednim, żadne zgłoszenie nie wpłynęło z Chełmu.

– W obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zaproponowali wiele perspektywicznych projektów i to też dla naszego samorządu kierunek działań na rzecz mieszkańców całej gminy. Cieszę się, że mieszkańcy naszej gminy wyrażają zainteresowanie inicjatywą, poprzez którą mogą realnie przyczynić się do rozwoju okolicy, ale też decydować o przeznaczeniu funduszy z budżetu Miasta i Gminy Myślenice na ten cel. Po zakończeniu spraw formalnych związanych z weryfikacją merytoryczną zadań, mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na wybrane przez siebie propozycje, które później zostaną zrealizowane. Już teraz zapraszam na wrześniowe głosowanie w Budżecie Obywatelskim – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Zgodnie z harmonogramem, od 20 czerwca do końca sierpnia zaproponowane zadania ulegną analizie, dzięki której powstanie ostateczna lista projektów. W przypadku niejasności, w trakcie weryfikacji zgłaszający zostaną poproszeni o dokonanie zmian w treści, w taki sposób, by zadanie mogło być zrealizowane w kolejnym roku budżetowym. Zaakceptowane projekty zostaną ogłoszone 13 września. Później nastąpi moment, kiedy autorzy propozycji zgodnie z regulaminem będą mogli odwołać się od oceny przedstawionej przez komisję. W terminie 14-20 września natomiast trwać będzie głosowanie za pośrednictwem dedykowanej platformy elektronicznej, a wyniki zostaną ogłoszone 30 września.

W ramach głosowania każdy z mieszkańców może oddać jeden głos na zadanie okręgowe lub sołeckie oraz jeden głos na zadanie ogólnomiejskie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.