Myślenicki pilot rajdowy Kuba Wróbel rozpoczyna sezon

informacja prasowa Orlen Team

Zawodnicy reprezentujący ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, zaprezentowali barwy swojego samochodu oraz plany na zbliżający się sezon rajdowy. Wicemistrzowie Słowacji z 2020 roku w najbliższych miesiącach będą jeździli Skodą Fabią Rally2 EVO. Priorytetem Kacpra Wróblewskiego jest rywalizacja w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Tegoroczny kalendarz mistrzostw wygląda bardzo obiecująco. Przewiduje siedem rund, w tym dwie szutrowe. Podczas zimowej przerwy wykonaliśmy z zespołem naprawdę solidną pracę.W tym sezonie będziemy mieli do dyspozycji najnowszą ewolucję Fabii Rally2 EVO. Muszę przyznać, że pakiet ulepszeń, które wprowadziła ŠKODA Motorsport wygląda imponująco – poprawione zostały m.in.:oprogramowanie silnika, intercooler, kolektor wydechowy, zestaw przełożeń, ustawienia mechanizmu różnicowego, układ chłodzenia hamulców, amortyzatory i wiele innych podzespołów. Mówiąc w skrócie, zapowiada się na szybszą, przyczepniejszą i stabilniejszą konstrukcję samochodu.Dobre przygotowanie, sponsorzy, świetne auto, z którym już teraz mocno się zaprzyjaźniliśmy – dzięki temu mamy wszelkie narzędzia do tego, żeby walczyć o czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji. Przede wszystkim chcemy jednak zapewnić naszym kibicom dobre motorsportowe widowisko – mówi KacperWróblewski, który w poprzednim sezonie triumfował w cyklu TarmacMasters 2020 w klasie PRO.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zainauguruje rywalizacja na Dolnym Śląsku. W ostatni weekend kwietnia, w Świdnicy, odbędzie się Rajd Świdnicki-KRAUSE. Zwieńczeniem sezonu dla zawodników ORLEN Team ma być grudniowa rywalizacja w kultowym Rajdzie Barbórka.

Poprzedni, mocno skrócony ze względu na pandemię sezon, pozostawił duży niedosyt. Przez to dzisiaj odczuwamy naprawdę wielki głód rywalizacji. W porównaniu do zeszłorocznych zmagań, teraz jesteśmy bogatsi o liczne doświadczenia, lepiej poznaliśmy swoje słabe i mocne strony. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i wiemy, nad czym musimy się skupić w najbliższych miesiącach – mówi Jakub Wróbel, dla którego będzie to już drugi sezon wspólnych startów z Wróblewskim.

Partnerami duetu Wróblewski – Wróbel są PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, Topp-Cars, Michelin Motorsportoraz Miasto i Gmina Myślenice.

Kalendarz startów w sezonie 2021:

23 – 25.04 – Rajd Świdnicki

14 – 16.05 – Rajd Nadwiślański

4 – 06.06 – Rally Zemaitija / Litwa

18 – 20.06 – Rajd Polski (RSMP i ERC)

5 – 07.08 – Rajd Rzeszowski

9 – 11.09 – Rajd Śląska

15 –17.10 – Rajd Koszyc / Słowacja

8 – 09.12 – Rajd Barbórka

Foto: archiwum