czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Nabór wniosków w ramach „Myślenickiego Programu Wymiany Pieców”- III edycja gminna DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

informacja prasowa UMiG Myślenice

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji z budżetu gminy Myślenice na wymianę starych pieców na nowe proekologiczne wykorzystujące paliwo gazowe, spalające biomasę lub pompę ciepła.

– Walka o czyste powietrze i wsparcie finansowe dla mieszkańców, to główne założenia Myślenickiego Programu Wymiany Pieców. Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Myślenice do trzeciej edycji tego programu, którego nabór rozpocznie się w poniedziałek 27 marca i potrwa do 30 marca. Wnioski o dofinansowanie do wymiany pieców będzie można składać drogą papierową w biurze ekodoradców – pokój nr 2 w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, tuż przy wejściu od strony Rynku – mówił podczas spotkania z mediami Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Gmina Myślenice na trzecią już edycję Myślenickiego Programu Wymiany Pieców przeznaczy 0,5 miliona złotych. W dotychczasowych dwóch edycjach programu łącznie na pomoc mieszkańcom w walce o poprawę jakości powietrza i dofinansowanie wymiany nie ekologicznych pieców, gmina Myślenice przeznaczyła ponad 2,7 miliona złotych. Z pomocy skorzystało 432 mieszkańców gminy Myślenice.

– Jeżeli zainteresowanie mieszkańców podczas naboru będzie duże i pozwolą na to możliwości finansowe gminy Myślenice, to niewykluczone, że do zaplanowanych 500 tysięcy złotych w trakcie roku dołożymy środków na Myślenicki Program Wymiany Pieców. Przypominam, że środki z naszego gminnego programu można połączyć z pozyskaniem dofinansowania z rządowego programu „Czyste Powietrze” i serdecznie do tego zachęcam mieszkańców naszej gminy, którzy nadal korzystają z pozaklasowych, nieefektywnych energicznie i nie ekologicznych źródeł ogrzewania swoich domów. Zadbajmy o nasze wspólne zdrowie i czyste powietrze! – dodał burmistrz Myślenic.

Termin składania wniosków: 27 marca (poniedziałek) w godz. 7.30 – 17.00, 28 – 30 marca (wtorek-czwartek) w godz. 7.30 – 15.30. Miejsce i forma składnia wniosków: Urząd Miasta i Gminy Myślenice, pokój nr 2, ul. Rynek 8/9 – wejście od strony Rynku. Wnioski będą przyjmowane tylko w formie papierowej.

Kto może otrzymać dotację? Mieszkańcy Gminy Myślenice, właściciele budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, lokali/mieszkań w blokach ogrzewanych źródłem ciepła na paliwo stałe (węgiel, ekogroszek, drewno).

Ważne! Dofinansowanie tylko do nierozpoczętych inwestycji (brak faktury).

Wysokość dotacji? Do 80% kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków, jednak nie więcej niż:

7 000 zł brutto – nowe ekologiczne źródło ciepła

9 000 zł brutto – nowe ekologiczne źródło ciepła i instalacja C.O. i C.W.U dotyczy budynków, które nie posiadają instalacji centralnego ogrzewania.

Data realizacji inwestycji przez Mieszkańca. Nie później niż do dnia 30.11.2023 r. Dla inwestycji wykonanych przed dniem podpisania z Gminą umowy dotacja nie może zostać udzielona.

Łączenie korzyści. Właściciele budynków jednorodzinnych, którzy spełniają warunki programu „Czyste Powietrze” mogą wnioskować do obydwóch programów, łącząc wartość dofinansowań. Maksymalna wartość dofinansowania nie może przekroczyć 100%. Mogą również skorzystać z termomodernizacyjnej ulgi podatkowej, na kwotę inwestycji nieobjętą dofinansowaniem.

Dokumenty do pobrania: regulamin oraz wniosek wraz z załącznikami do pobrania w wersji papierowej w UMiG w Myślenicach. Wnioski umieszczone w skrzynce podawczej (urnie) znajdującej się przed urzędem nie będą rozpatrywane. Wnioski nie będą przyjmowane przed i po wyznaczonym terminie naboru.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12 639 23 27 lub 12 639 23 38

foto: archiwum UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.