wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Najlepsi matematycy w powiecie uhonorowani

Zaroiło się od tęgich głów w sali obrad Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Głów matematycznych. Okazją była uroczystość rozdania nagród oraz Statuetek Super Laureata XVII Powiatowych Zawodów Matematycznych dla szkół ponadpodstawowych.

Od siedemnastu lat zawody te organizuje Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. Ich pomysłodawcą i siła napędową jest dyrektor tej placówki, nauczyciel matematyki Jerzy Cachel. Tak też było w tym roku. Podczas rozdania nagród laureatom dyrektor Cachel podkreślał rolę kolegów nauczycieli matematyki z innych szkół, którzy nie tylko pomagali w układaniu zadań, ale przede wszystkim oceniali konkursowe prace. – Te zawody organizujemy już nie tylko z przyjemnością, ale także z przyzwyczajenia. Nie wyobrażam sobie marca bez tych zawodów – powiedział do zgromadzonej młodzieży dyrektor Cachel.

W tegorocznej edycji zawodów matematycznych udział wzięło 127 uczestników. W sali obrad znalazło się dwudziestu najlepszych w poszczególnych kategoriach. W tym dwóch uczniów z Ukrainy. Wraz z laureatami pojawili się ich nauczyciele lub dyrektorzy szkół, w których się uczą. Sześcioro z laureatów otrzymało Statuetki Super Laureata. Do takiej nagrody nominowani zostali uczniowie, którzy trzykrotnie znajdowali się na liście laureatów zawodów. Ze statuetkami salę obrad opuścili: Maksym Pulianovych (ZST-E), Albert Kozioł (ZSZiO w Sułkowicach), Kaja Sala (ZSO Myślenice), Ignacy Buczek (ZSO Myślenice), Vitalii Derii (ZSP MSG Myślenice) oraz Patryk Wypartowicz (ZS Średniawskiego w Myślenicach, absolutny rekordzista, laureat I miejsca po raz czwarty, zdobywca maksymalnej liczby 25 punktów w zawodach).

A oto wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach: pierwsze klasy LO – 1m. Szymon Twardosz (ZSO Myślenice), 2m. Weronika Oprzędek (ZSO Myślenice), 3m. Jakub Kotarba (ZSO Myślenice). Pierwsze klasy technikum: Bartłomiej Irzyk (ZS Średniawskiego Myślenice), drugie i trzecie klasy technikum: Maksym Pulianovych (ZST-E Myślenice), 2m. Michał Czepiel, 3m. Jerzy Marondel (obaj z ZS Średniawskiego Myślenice), drugie klasy LO: 1m. Alicja Kiszka, 2m. Karolina Fikas (obie z ZSO Myślenice), LO rozszerzone: 1m. Dawid Biały, 2m. Monika Dziadkowiec, 3m. Agnieszka Suder (cała trójka z ZSO Myślenice), czwarte klasy technikum: 1m. Patryk Wypartowicz (ZS Średniawskiego Myślenice), 2m. Albert Kozioł (ZSZiO w Sułkowicach), 3m. Bartłomiej Bodzioch (ZS w Dobczycach), trzecie klasy LO: 1m. Zbigniew Hryniewicz, 2m. Kaja Sala (oboje z ZSO Myślenice), LO rozszerzone: 1m. Ignacy Buczek, 2m. Paweł Ciaputa (obaj z ZSO Myślenice) 3m. Vitalii Derii (ZSP MSG Myślenice).

Super laureat Patryk Wypartowicz zapytany o poziom i stopień trudności tegorocznych zadań odpowiedział: Znacznie trudniejsze zadania obowiązywały przed rokiem, w tym roku myślałem, że będzie jeszcze trudniej, ale nie było.

Nagrody w zawodach dla wszystkich laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.