poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Nowa odsłona programu „Czyste Powietrze” – możliwa dotacja do 135 000 zł

informacja prasowa UMiG Myślenice
– Od 3 stycznie znaczenie więcej osób będzie mogło skorzystać z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Nowe warunki programu szczególnie premiują wykonanie kompleksowej termomodernizacji, a maksymalne wsparcie finansowe może wynieść nawet do 135 000 zł – – poinformowali na konferencji prasowej burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, ekodoradca Dariusz Zborowski oraz poseł na Sejm RP Władysław Kurowski.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił kolejną odsłonę Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Podniesiono progi dochodowe do 135 000 zł oraz kwoty dotacji w efekcie czego dużo więcej osób będzie mogło uzyskać dotację na lepszych warunkach. W nowej edycji, szczególnie premiowane jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku, co przekłada się na dużo wyższe dofinansowanie. Odpowiednio ocieplony dom służy bezpieczeństwu cieplnemu gospodarstw domowych i jest gwarancją mniejszych kosztów ogrzewania.
-Od momentu utworzenia Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” wraz z zespołem ekodoradców, rządowy program „Czyste Powietrze” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w naszej gminie. Mieszkańcy złożyli już 1190 wniosków o udział w programie i osoby, które już zrealizowały inwestycje otrzymały łącznie 7,1 mln zł dofinansowania z WFOŚiGW, co stawia nas na II miejscu za Krakowem. Zachęcam, więc tych wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z programu lub zawnioskowali tylko o wymianę źródła ciepła, o jak najszybsze działanie – mówi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.
Bieżące informacje oraz pomoc w wypełnieniu wniosku do programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy mogą uzyskać w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu „Czyste Powietrze” – biuro ekodoradców w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice.
– Program rządowy „Czyste Powietrze” ma budżet 103 mld zł i jest przewidziany na 10 lat do 2029 roku, ale warto wnioskować jak najszybciej oraz zwrócić uwagę na kompleksową termomodernizację, która po wykonaniu niesie wymierne korzyści zarówno dla środowiska jak też dla budżetów domowych – powiedział poseł na Sejm RP Władysław Kurowski.
Szczegółowe informacje oraz kontakt z ekodoradcami. Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” – Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9, pokój nr 2 (wejście do strony Rynku) – Tel. 12 639 23 38, e-mail: ekodoracy@myslenice.pl
foto: archiwum UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.