niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Nowa sekcja w Orle Myślenice

informacja prasowa

Orzeł Myślenice powołuje nową sekcję sportową – Wyścigi Psich Zaprzęgów. Jednym z zawodników klubu został Mikołaj Włodarczyk, który należy do kadry narodowej, a w swoim dorobku medalowym ma liczne sukcesy w Pucharze Świata, ale również mistrzostwo Świata, wicemistrzostwo Europy, czy też kilkukrotnie mistrzostwo Polski w sprintach psich zaprzęgów.

Sekcja zaangażuje również innych zawodników, a Orzeł Myślenice zostanie zarejestrowany w Polskim Związku Psich Zaprzęgów. Powstanie nowej sekcji w Orle zostało zainicjowane przez zespół Mikołaja Włodarczyka, bowiem jego dotychczasowy klub został zlikwidowany, a wymogiem do startów w zawodach psich zaprzęgów jest przynależność klubowa. Mikołaj Włodarczyk jest mieszkańcem Gminy Myślenice, a wśród partnerów wspierających zawodnika jest Miasto i Gmina Myślenice.

Największe sukcesy Mikołaja Włodarczyka to Mistrzostwo Świata zdobyte w 2018 roku w Svegu (Szwecja) w kategorii czterech psów. Zawodnik Orła pięciokrotnie zdobywał srebrne medale na Mistrzostwach Europy – w 2014 roku w Kanderstegu (Szwajcaria), w 2013 roku w Haidmuhle (Niemcy), w 2011 roku we włoskim Campo Felice, w 2010 roku w słowackich Donovalach oraz w 2009 roku w szwajcarskim Kanderstegu. Wcześniej był dwukrotnie Mistrzem Europy Juniorów, a także jest multimedalistą Mistrzostw Polski.

W sezonie zimowym 2021/22 Mikołaj Włodarczyk rozpoczął już starty w Pucharze Świata, zdobywając brązowy medal na zawodach we włoskiej Vallelundze. Po przerwie świątecznej Włodarczyk wraz ze swoim psim zaprzęgiem wyjedzie na kolejne zawody.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.