Nowe oddziały przedszkolne

Przeczytało: 127

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Myślenicach na Dolnym Przedmieściu został przekształcony w Przedszkole Samorządowe nr 2, a prace remontowe przeprowadzone w okresie wakacyjnym pozwoliły na zaadoptowanie pomieszczeń na przyjęcie przedszkolaków. Burmistrz Jarosław Szlachetka poinformował również o rekordowych wydatkach na remonty w oświacie w bieżącym roku w Gminie Myślenice.

Ograniczona ilość miejsc w przedszkolach od dawna stanowi problem dla rodziców czynnych zawodowo i tak jak deklarowałem rodzicom podczas konsultacji w sprawie przekształcenia ZPO nr 1 w Myślenicach na Przedszkole Samorządowe, tuż po zakończeniu roku szkolnego podjęliśmy się ogromnego wyzwania i przedsięwzięcia, jakim był gruntowny remont pomieszczeń, dzięki któremu od 1 września w tej placówce mogą funkcjonować trzy oddziały przedszkolne. Troska o dzieci i ich odpowiednie warunki do rozwoju edukacyjnego są dla mnie jednym z priorytetów. Cieszę się, że budynek udało się przystosować dla przedszkolaków i powstały nowe oddziały – mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Jarosław Szlachetka.

W Przedszkolu Samorządowym nr 2 przy ulicy Kazimierza Wielkiego 123 funkcjonują trzy oddziały przedszkolne, łącznie do placówki uczęszcza 66 dzieci, a pozostały jeszcze cztery wolne miejsca. Całkowity koszt prac remontowych przeprowadzonych w okresie wakacyjnym w budynku dawnego ZPO nr 1 w Myślenicach wyniosły łącznie 300 tysięcy złotych.

W ramach remontu wykonano między innymi nowe wylewki z podłogami, remont instalacji elektrycznej, nowe toalety, przeprowadzono renowację ścian poprzez gładzie i malowanie, a także odnowiono i nowocześnie wyposażono kuchnię z zapleczem gastronomicznym. W Przedszkolu wyremontowano także centralne ogrzewanie i zamontowano piec gazowy. Gmina Myślenice zainwestowała w ten remont 300 tys. zł i z tego miejsca dziękuję pani dyrektor Monice Tuli za wzorową współpracę – dodał Tomasz Sólnica, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji UMiG Myślenice.

Burmistrz Jarosław Szlachetka podczas briefingu prasowego wspomniał również o rekordowej kwocie zabezpieczonej w tegorocznym budżecie na remonty w placówkach oświatowych, co wpłynie na jakość prowadzonych zajęć oraz bezpieczeństwo zarówno dzieci w żłobku, jak również uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.

Na wydatki remontowe i inwestycyjne w naszych placówkach oświatowych mamy obecnie zabezpieczone 2,1 mln złotych. Ta kwota obejmuje również środki zabezpieczone w budżetach poszczególnych placówek na drobne remonty i naprawy, oczywiście nie wszystkie z tych środków zostały już wydatkowane, część umów – również u nas – nie została jeszcze opłacona. Do tego doliczyć należy 33 700 zł na plac zabaw przy Przedszkolu nr 3 i 23 722 zł zaplanowane na remonty w Żłobku. Dla porównania np. w roku 2018 na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych wydaliśmy około 860 tysięcy złotych, co stanowi zaledwie 40% wydatków planowanych na ten rok – powiedział Jarosław Szlachetka.