Nowy budynek na 80-lecie szkoły

Przeczytało: 205

80 – lecie swojego istnienia Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach uczcił otwarciem nowo powstałego budynku, który w znaczny sposób poszerza dydaktyczne możliwości szkoły.

Obchody jubileuszu odbyły się w hali sportowej szkoły. Przybyli na nią przedstawiciele władz samorządowych, burmistrzowie, wójtowie miast i gmin powiatu myślenickiego, władze powiatowe, radni powiatowi i gminni, nauczyciele i oczywiście ucząca się w szkole młodzież.

Nowy budynek to 621 metrów kwadratowych powierzchni, siedem sal lekcyjnych (wyposażonych w sprzęt komputerowy, ponad sto komputerów), dwa węzły sanitarne (na parterze i na piętrze), pokój nauczycielski z osobną toaletą, szatnia, kotłownia, magazyn podręczny oraz serwerownia. Koszt budowy to 2,6 mln. złotych. Cała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Myślenickiego, który jest zarządcą szkoły. Nowy budynek pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie godzin pracy szkoły, jest także bazą, która będzie musiała w tym roku przyjąć dwukrotnie większą liczbę uczniów ze względu na skutki reformy edukacyjnej.

Foto: Maciej Hołuj