czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

O koronawirusie w starostwie

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej Rada Powiatu Myślenickiego podjęła dwie ważne uchwały, obie związane z epidemią koronawirusa. Chodzi o dotacje celowe dla SP ZOZ w Myślenicach. W obu przypadkach radni jednogłośnie głosowali za przyjęciem uchwał. Pierwsza z nich dotyczyła przekazania z budżetu powiatu kwoty 540 tysięcy złotych na zakup niezbędnego sprzętu. Razem z dotacją rządową wynoszącą 1 740,550 złotych na zakup sprzętu przeznaczonych zostanie 2 mln 280 tysięcy złotych. Najważniejszym zakupem będą respiratory w liczbie 3 (stacjonarne) oraz 1 transportowy. Poza tym zakupiony zostanie przenośny aparat RTG oraz wiele innego, drobniejszego sprzętu. Wydatki inwestycyjne wyniosą 1 332 500 złotych zaś wydatki bieżące (środki ochrony osobistej i do dezynfekcji) pochłoną 408 050 złotych.

Druga uchwała jaką przegłosowali radni związana jest z koniecznością wykonania natychmiastowego remontu dachu nad budynkiem Działu Techniczno – Eksploatacyjnego.

Podczas sesji szefująca Wydziałowi Zdrowia w starostwie powiatowym Małgorzata Bajer przedstawiła radnym aktualną sytuację szpitala w kontekście epidemii koronawirusa. Mowa była m.in. o przebiegu kwarantanny, na którą to wybrano budynek internatu Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach (Zarabie), gdzie do dyspozycji jest 178 łóżek. Gdyby 17 łóżek oddziału zakaźnego nie wystarczyło do dyspozycji pozostają dwa namioty szpitala polowego, które dysponują 60 łóżkami (stoją w bezpośredniej bliskości budynku oddziału zakaźnego).

foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.