piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na myślenickim rynku

Na płycie myślenickiego rynku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wzięli w niej udział podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Myślenicach, Środowiskowego Domu Samopomocy „Magiczny dom” z Myślenic oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Głównym organizatorem imprezy było myślenickie koło Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z nowym prezesem tej organizacji Marcinem Jamrozem. Wśród gości znaleźli się między innymi: burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, wiceburmistrz Mateusz Suder, przewodniczący Rady Miejskiej Myślenic Jan Podmokły, wicestarosta myślenicki Andrzej Pułka oraz szefowa krakowskiego oddziału PFRON Marta Mordarska.

Obchody zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta na Osiedlu Tysiąclecia. Wprost z kościoła kolorowy orszak uczestników imprezy z orkiestrą na czele przemaszerował na płytę myślenickiego rynku. Tutaj na specjalnie przygotowanej scenie uczestnicy obchodów zaprezentowali się we fragmentach spektaklu, w piosenkach i tańcach. Nie zabrakło gier i konkursów oraz słodkiego poczęstunku. Dobra zabawa zintegrowała uczestników imprezy z mieszkańcami Myślenic.

„Sedno” objęło imprezę swoim patronatem medialnym. O Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną prosimy czytać także w wydaniu czerwcowym papierowego „Sedna”.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.