środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Obchody Święta Niepodległości na myślenickim rynku

Podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości byliśmy obecni na płycie myślenickiego rynku podczas Biegu Niepodległości oraz podczas uroczystości złożenia wieńców i wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

W biegu udział wzięło 114 biegaczy i biegaczek, którzy w padającym deszczu mieli do pokonania dystans 6800 metrów. Trasa prowadziła ulicami miasta. Zawodnicy rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn.

Bezpośrednio po mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem NNMP odbyła się uroczystość złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości. Wzięły w niej udział delegacje działających na terenie miasta organizacji oraz włodarze Myślenic i powiatu myślenickiego. Reprezentacyjna Orkiestra Dęta UMiG Myślenice odegrała hymn narodowy, burmistrz Jarosław Szlachetka wygłosił krótkie przemówienie, wystąpił aktor wcielający się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego zaś w finale uroczystości poszczególne delegacje złożyły wieńce pod Pomnikiem Niepodległości.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.