czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Obradowali radni powiatowi

Wyjątkowo łagodny i spokojny przebieg miała kolejna sesja Rady Powiatu Myślenickiego. Radni tym razem nie kłócili się i nie sprzeczali. Dyskusja, jeśli była, była dyskusją merytoryczną.
Podczas sesji swoje roczne sprawozdanie za rok 2018-ty przedstawiła Komisja Bezpieczeństwa. Wywołana po prezentacji sprawozdania dyskusja skupiła się na tematach związanych z: kontrolami w busach, wypalaniu traw i dewastacji środowiska przez właścicieli quadów i motocykli terenowych. Mowa była także o osobach bezdomnych i problemach z tą bezdomnością związanych. Starosta Józef Tomal powiedział, iż nie ma nic przeciwko niesieniu pomocy bezdomnym, ale jest to zadanie gmin, nie zaś powiatu.
Podczas sesji dokonano także wyboru przedstawiciela Rady, który zasiądzie w komisji konkursowej wybierającej ordynatora Oddziału Choroby Płuc w myślenickim szpitalu. Reprezentantką Rady będzie radna Anna Rapacz z Lubnia. Jej kontrkandydat wicestarosta Andrzej Pułka w ostatniej chwili zrezygnował z kandydowania. Skoro o szpitalu mowa, myślenicka lecznica zgłosiła chęć powołania do życia poradni diabetologicznej o czym poinformował starosta.
Sesja przyniosła także kilka ciekawych informacji. Na przykład tę, że Komenda Wojewódzka w Krakowie chce wybudować nową siedzibę dla Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Informację tą przekazał radnym etatowy członek zarządu Rafał Kudas. Jak wynika z informacji są pieniądze na budowę nowej siedziby, ale nie ma pod nią … miejsca.
Na koniec posiedzenia radni podjęli uchwałę o pomocy finansowej dla obserwatorium astronomicznego działającego od lat na Lubomirze oraz o przekazaniu gminie Lubień zadania sporządzenia dokumentacji remontu drogi powiatowej K1625 prowadzącej z miejscowości Tenczyn do Glistnego.
Na zdjęciu: Obrady Rady Powiatu Myślenickiego.
Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.