czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Oddział Chirurgii Ogólnej w myślenickim szpitalu wyremontowany

W szpitalu powiatowym w Myślenicach odbyła się uroczystość otwarcia wyremontowanego Oddziału Chirurgii Ogólnej wraz z pododdziałem intensywnej opieki pooperacyjnej. Remont oddziału rozpoczęto 1 maja ubiegłego roku, zakończono zaś 31 grudnia. Koszt remontu to 2,5 miliona złotych. Pieniądze wyłożył ze swojego budżetu Powiat Myślenicki.
Jak podkreślił ordynator oddziału, chirurg doktor Jacek Pucz przez wszystkie miesiące trwania remontu oddział ani na moment nie zaprzestał swojej działalności. – W okresie remontu przyjęliśmy na oddział około 900 pacjentów przeprowadzając osiemset zabiegów i operacji – powiedział ordynator podczas uroczystości otwarcia. – Ten remont przyczynia się do jeszcze lepszego pełnienia misji ratowania ludzkiego zdrowia i życia przez nasz szpital.
Oddział Chirurgii Ogólnej liczy obecnie 25 łóżek w salach pięcio, trzy, dwu i jednoosobowych. Docelowo ma tych łóżek być o dwa więcej. Znajdują się tutaj nie tylko sale chorych (każda wyposażona w łazienkę), ale także pracownia endoskopowa z bardzo dobrym sprzętem, sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz pokoje socjalne dla lekarzy i pielęgniarek.
W planach remontowych szpitala, jak powiedział obecny na uroczystości starosta myślenicki Józef Tomal, dwa niewyremontowane jeszcze oddziały: wewnętrzny i neurologii.
Na zdjęciu: Dyrektor myślenickiego szpitala Adam Styczeń (po lewej) oraz ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej dr Jacek Pucz.
Foto: Maciej Hołuj

 

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.