Oficjalne otwarcie przebudowanej drogi gminnej ul. Sobieskiego w Myślenicach

informacja prasowa UMiG Myślenice

10 września na ulicy Sobieskiego w Myślenicach odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej drogi gminnej. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą ponad 2,1 mln zł, a całość prac kosztowała 2,9 mln zł. W wydarzeniu wzięli udział szef gabinetu Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala, poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, radny wojewódzki Robert Bylica oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Choć droga jest użytkowana przez kierowców od jakiegoś czasu, to cieszę się, że dziś w obecności ministra Tomasza Tomali możemy oficjalnie oddać ją do użytku po zakończeniu wszystkich prac modernizacyjnych. Nieocenione w realizacji kolejnej inwestycji drogowej w Gminie Myślenice było otrzymane wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To dla nas ogromne wsparcie i możliwość rozwoju, który na pewno doceniają mieszkańcy widząc jak zmienia się na lepsze drogowa infrastruktura w całej gminie, słowa podziękowania za ponad dwumilionową dotację kieruję do pana premiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz posła Władysława Kurowskiego – powiedział Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Całkowita wartość projektu to 2 901 598 zł, z czego dofinansowanie do realizacji zadania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 2 125 490 zł. W ramach zadania wykonana została przebudowa drogi na długości 722 metrów, budowa prawostronnego chodnika o szerokości dwóch metrów, zmodernizowano zjazdy na posesje wzdłuż całego odcinka drogi, zamontowano nowoczesne ledowe oświetlenie uliczne, a także umocniono skarpę od strony Zakopianki. Zakres prac obejmował również przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej, czy gazowej. Wykonawcą robót była firma Strabag.

Powstały odcinek drogi na ulicy Sobieskiego stał się „małą obwodnicą”, czyli alternatywą dla drogi krajowej nr 7, a także możliwością objazdu dla mieszkańców chcących uniknięcia wjazdu do centrum miasta. Modernizacja drogi pozwoliła na poszerzenie jezdni, dzięki czemu bez problemu ruch może odbywać się w dwóch kierunkach.

Foto: archiwum