czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Orkiestra dęta OSP Dobczyce gra od stu lat!

Orkiestra dęta OSP Dobczyce liczy sobie 100 lat! Z tej okazji w murach Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego odbył się koncert galowy tej orkiestry.

Wcześniej, Józef Maniecki, kapelmistrz orkiestry od 26 lat otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gratulacjom dla kapelmistrza i orkiestry nie było końca. Józef Maniecki otrzymał m.in. buławę kapelmistrzowską zaś orkiestra od zarządu Powiatu Myślenickiego czek na 5 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup nowych instrumentów. Podczas koncertu galowego orkiestra wykonała m.in. utwory Ennio Morricone oraz wiązankę utworów wykonywanych kiedyś przez Zbigniewa Wodeckiego, z którym to artystą orkiestra nagrała płytę z kolędami. Były także klasyczne marsze tak charakterystyczne dla repertuaru orkiestr dętych.

Założona w 1919 roku orkiestra liczy dzisiaj ponad 40 muzyków w różnym wieku (młodzież, osoby dorosłe i starsze). Jest obecna na każdej uroczystości gminnej, bierze udział w przeglądach i konkursach zdobywając na nich cenne nagrody.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.