niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Orliki Orła najlepsze

Informacja prasowa KS Orzeł Myślenice
Klub sportowy Orzeł Myślenice zorganizował ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego, Gminy Myślenice oraz lokalnej firmy PESMENPOL. Zwycięzcą pierwszej edycji okazała się szkółka piłkarska Orliki Myślenice, która w finale pokonała Wiatr Ludźmierz. Kolejne miejsca zajęli Okocimski Brzesko i Sparta Leżajsk.
W turnieju wzięło udział szesnaście zespołów z różnych stron Małopolski, ale też drużyny ze Śląska i Podkarpacia. Zadbaliśmy o odpowiedni reżim sanitarny według rekomendacji Ministerstwa Sportu odnośnie organizacji wydarzeń sportowych w czasie pandemii. Rozgrywki w kategorii orlików były rozgrywane równocześnie na czterech boiskach, fazę pucharową poprzedziły eliminacje grupowe, a każdy z zespołów rozegrał łącznie po sześć meczów. Najważniejsza dla nas była rywalizacja sportowa, mali piłkarze mogli spędzić dużo czasu na murawie, a na koniec wszyscy otrzymali medale. Najlepsze drużyny otrzymały ponadto okazałe puchary i atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za wsparcie Województwa Małopolskiego, Gminy Myślenice oraz lokalnych firm PESMENPOL, KOMEX, Kraksport i Brandsport, bez których nie udałoby się zorganizować tego turnieju na tak wysokim poziomie – mówi Marek Pajka, koordynator rozgrywek z klubu Orzeł Myślenice.
Po meczach eliminacyjnych dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Grupy Złotej w fazie pucharowej, natomiast drugi i trzeci zespół rywalizował w Grupie Srebrnej. Taki system rozgrywek spowodował, że wszyscy uczestnicy rozegrali taką samą liczbę meczów. Mecze o zwycięstwo w Grupie Złotej były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie sportowym. W pierwszym półfinale Orliki Myślenice zremisowały ze Spartą Leżajsk 4:4 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy gospodarzy turnieju. W drugim półfinale Wiatr Ludźmierz pokonał po emocjonującym meczu Okocimski Brzesko.
W meczu o brąz Okocimski Brzesko pokonał po bardzo dobrym meczu Spartę Leżajsk i cieszymy się, że drużyny z różnych stron Polski podniosły poziom rozgrywek naszego turnieju. Ci pierwsi do Myślenic przyjechali z Brzeska blisko 80 kilometrów, a Sparta z Leżajska pokonała do Myślenic około 230 kilometrów. Rewelacją turnieju były natomiast drużyny Wiatr Ludźmierz i Orliki Myślenice, które w finale stworzyły zacięte widowisko, wygrane ostatecznie przez gospodarzy prowadzonych przez trenera Jacka Łętochę. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Orlików, ale to zespół Wiatru zdobył dwa piękne gole – jeden z rzutu wolnego w okienko, a drugi strzelony przewrotką. Rozgrywki były bardzo zacięte i emocjonujące, gratulujemy wszystkim uczestnikom postawy w naszym turnieju – dodał Kamil Ostrowski, drugi z organizatorów PESMENPOL ORZEŁ CUP.
W rozgrywkach brały też udział drużyny reprezentujące szkółkę Wisły Kraków – Wiślacka Szkoła Futbolu, Hutnika Kraków, Pogoni Kraków, Karpat Siepraw, Raby Dobczyce, Dziecanovii Dziekanowice, Szkoły Futbolu Staniątki, czy Liska Milówka z Województwa Śląskiego. Nagrody, puchary oraz medale wręczali Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica oraz prezes Orła Myślenice Edward Łapa. Organizatorzy wybrali Drużynę Marzeń składającą się z najlepszych zawodników turnieju, którzy otrzymali statuetki i nagrody indywidualne.
Drużyna Marzeń: Albert Kołodziejczyk (Orliki Myślenice), Kamil Kościółek (Okocimski Brzesko), Filip Jania (Orliki Myślenice), Franciszek Szpil (Okocimski Brzesko), Bartłomiej Koczur (Wiatr Ludźmierz), Piotr Niemczyk (Sparta Leżajsk), Mateusz Michalak (Wiatr Ludźmierz).
Założeniem programu „Małopolska na sportowo” prowadzonego przez Województwo Małopolskie jest wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Cieszę się, że środki finansowe są przeznaczane na organizację tego typu wydarzeń i gratuluje wszystkim uczestnikom turnieju piłkarskiego. Jesteście przyszłością piłki nożnej i dbajcie o swój rozwój sportowy. Gratuluję również organizatorom, gdyż pomimo pandemii koronawirusa zdołali sprawnie przeprowadzić rozgrywki z udziałem drużyn z całej Małopolski, ale też Śląska i Podkarpacia – mówił podczas wręczenia nagród Robert Bylica, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, członek komisji konkursowej przyznającej dotacje w ramach programu „Małopolska na sportowo”.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1.Orliki Myślenice
2.Wiatr Ludźmierz
3.Okocimski Brzesko
4.Sparta Leżajsk
5.Karpaty Siepraw I
6.Raba Dobczyce I
7.Pogoń Kraków
8.Hutnik Kraków
9.Wiślacka Szkoła Futbolu I
10.Wiślacka Szkoła Futbolu II
11.Orliki Myślenice II
12.Raba Dobczyce II
13.Karpaty Siepraw II
14.Dziecanovia Dziekanowice
15.Lisek Milówka
16.Szkoła Futbolu Staniątki
fot. Łukasz Miętka

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.