środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

OSA w Zawadzie, Krzyszkowicach, Zasani i Porębie

Informacja prasowa UMiG Myślenice

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki tegorocznej edycji programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). W Gminie Myślenice powstaną aż cztery strefy sportowo-rekreacyjne dzięki w wsparciu finansowemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w: Zawadzie, Krzyszkowicach, Zasani i w Porębie. O tyle OSA wnioskowała gmina Myślenice.

Łączny koszt inwestycji to 348 320,00 zł, Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 174 100,00 zł, co stanowi połowę wartości czterech Otwartych Stref Aktywności w naszej gminie.

Budowa Otwartej Strefy Aktywności w Zawadzie, Krzyszkowicach, Zasani i Porębie będzie polegać na zakupie i montażu elementów siłowni plenerowej, zakup i montaż stołu do gier oraz zestawów sprawnościowych typu „Wróbelek”, „Labirynt” i „Krokus”. W Porębie powstanie ponadto zestaw sprawnościowy „Mały Odkrywca”. W ramach zakresu rzeczowego przewidziane są też prace ziemne, uporządkowanie terenu i podłoża, a także mała architektura w postaci ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, nasadzenie zieleni, czy też powstanie tablic informacyjnych. W Krzyszkowicach i Zawadzie przewidziano także montaż ogrodzenia.

Foto: archiwum UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.