poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Palmy wracają na Rynek w Myślenicach

informacja prasowa MOKiS

Wielkanocny Konkurs Palm, kiermasz potraw i rękodzieła oraz spotkanie integracyjne dla rodzin z Myślenic i Ukrainy na Rynku w Myślenicach. To wydarzenie jest dla każdego.

Już 10 kwietnia 2022 r. o godz. 12.00 na Myślenickim Rynku odbędzie się kolejna edycja Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych, kiermasz wielkanocnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice, rękodzieło prosto spod rąk lokalnych artystów ludowych oraz spotkanie integracyjne dla rodzin z Polski i Ukrainy. Wydarzenie zainicjowane przez Myślenicki Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej współorganizują już po raz kolejny Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Po dwóch latach, kiedy konkurs odbywał się w formie online, organizatorzy powracają do stacjonarnej formuły. O znaczeniu tradycji wielkanocnej dla rozwoju naszych wartości nikt nie ma wątpliwości. Palmy oceniane będą w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa. Oceny dokonywać będzie jury złożone z przedstawicieli instytucji współorganizujących konkurs. Wyniki podane zostaną jeszcze tego samego dnia. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Miasto i Gminę Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Myślenicki Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku specjalną nagrodę wręczy ponadto burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Wydarzeniom na myślenickim rynku towarzyszyć będzie degustacja i kiermasz tradycyjnych wielkanocnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Oczekiwanie na werdykt jury umili Orkiestra OSP Głogoczów pod batutą Józefa Manieckiego. Ponadto Centrum Usług Społecznych przygotowało wyjątkowe spotkanie integracyjne dla rodzin z Polski i Ukrainy.

Organizatorzy szczególnie mocno zwracają uwagę w tym roku na to, aby na wydarzenie zaprosić Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w gminie Myślenice. Niech będzie to nasz wspólny czas.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.