środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

PAP zaprasza

Na szlaku kompozytorów Polskich: MARKOWICZ/KARŁOWICZ” to projekt orkiestry Polish Art Philharmonic oraz Myślenickiego Ośrodka Kultury. Motorem projektu jest twórczość dwóch znakomitych kompozytorów. Mieczysława Karłowicza – jednej z najważniejszych postaci w historii muzyki polskiej przełomu XIX i XX wieku, mistrza orkiestracji i gatunku poematu symfonicznego oraz Marcina Markowicza – wspaniałego współczesnego kompozytora oraz skrzypka.

Orkiestra Polish Art Philharmonic wraz ze znakomitym solistą, skrzypkiem – Marcinem Markowiczem pod batutą Maestro Michała Maciaszczyka wykona trzy koncerty. Odbędą się one:

25 sierpnia 2021 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego

w Rzeszowie, 26 sierpnia 2021 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego

w Katowicach oraz 27 sierpnia 2021 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. W programie koncertów znajdą się: M. Markowicz – Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową, M. Karłowicz – Serenada na smyczki, op. 2

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Bilety do zakupienia w kasach powyższych Filharmonii.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.