czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Paweł Lemaniak odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Paweł Lemaniak nie jest już dyrektorem myślenickiego Muzeum Niepodległości. 27 marca ze stanowiska odwołał go burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka. Swoją funkcję Paweł Lemaniak pełnił od września ubiegłego roku.

Rozwiązanie stosunku pracy z Pawłem Lemaniakiem nastąpiło bez zachowania okresu wypowiedzenia. Trzy powody stały się podstawą do podjęcia decyzji przez burmistrza. Pierwszy to przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia do przetargu na dostawę wyposażenia komputerowego i multimedialnego Muzeum Niepodległości w Myślenicach w taki sposób, że specyfikacje istotnych warunków zamówienia wskazywała na konkretnego producenta. Drugi zarzut skierowany pod adresem byłego już dyrektora to odbiór części dostaw wyposażenia komputerowego i multimedialnego od wykonawcy zamówienia wbrew przepisom ustawy z 26 października 2018 roku. Fakt ten naraża gminę jako zamawiającą na brak możliwości rozliczenia dofinansowania zewnętrznego w tym zakresie podczas budowy wspomnianego muzeum. I wreszcie trzeci zarzut to brak należytego wykonywania obowiązków w zakresie administrowania jednostką, co stanowi naruszenie obowiązku wynikającego ze statutu Muzeum Niepodległości uchwalonego przez Radę Miejską Myślenic.

Zanim burmistrz podjął decyzję, konsultował się w tej sprawie ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK koło w Myślenicach oraz Polskim Stowarzyszeniem Historycznym oddział Myślenice. Obie te placówki nie wyraziły sprzeciwu wobec decyzji burmistrza. W Muzeum Niepodległości w Myślenicach nie funkcjonują związki zawodowe.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.