Pierwsza taka linia

Przeczytało: 126

informacja UMiG Myślenice

Burmistrz Jarosław Szlachetka oraz wiceburmistrz Mateusz Suder poinformowali o uruchomieniu pierwszej linii, która będzie umożliwiała mieszkańcom szybki transport do najważniejszych miejsc na terenie Myślenic. Jej operatorem jest firma „Mini Bus” Zenon Płoskonka. Bus będzie posiadać specjalne oznaczenie i będzie kursować od poniedziałku do piątku na linii Myślenice – Bysina – Jasienica. – W dniu dzisiejszym rusza pierwsza miejska linia komunikacyjna, która została utworzona dzięki dofinansowaniu przewozów autobusowych z Urzędu Wojewódzkiego. To pierwsza linia, która będzie dojeżdżała i zapewniała transport mieszkańcom w dostaniu się do centrum Myślenic. Utworzenie tej linii jest odpowiedzią na potrzeby, które od ostatnich kilku miesięcy były kierowane do Urzędu Miasta. Mam nadzieję, że mieszkańcy nauczą się korzystania z tego środka transportu. Jest to pewne novum, które proponujemy chcąc podnieść jakość życia. Mam nadzieję, że to nie ostatnia linia jaką będziemy otwierali. Na początku kwietnia powinna ruszyć autobusowa linia na trasie Myślenice–Kraków – powiedział w czasie konferencji Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Wysokość dofinansowania z budżetu Gminy wynosi ponad 7 tys. złotych, a dotacja z Urzędu Wojewódzkiego to prawie 37 tys. złotych. Całość zadania będzie kosztować przeszło 44 tysiące złotych. – Linia będzie kursować pięć razy dziennie. Rozkład jazdy będzie dostępny na naszej stronie internetowej. Oprócz tego rozkłady będą też kolportowane w wersji papierowej, ale także wychodząc naprzeciw wnioskom mieszkańców będziemy starali się uporządkować te rozkłady jazdy na poszczególnych przystankach. Pojawią się tam tablice sygnowane logiem Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, na których będą regularne czasy odjazdów. Cena biletu w obrębie miasta będzie wynosić 2 złote, poza obrębem miejskim z Bysiny 3,5 złote, a z Jasienicy 4 złote – dodał wiceburmistrz Mateusz Suder.

Linia umożliwi transport do takich obiektów jak: Szpital w Myślenicach, Przychodnia Certus i Tele-fonika, Zakład Produkcyjny Cooper Standard, Plac Targowy Dolne Przedmieście oraz Urząd Skarbowy.

Dofinansowanie jest możliwe dzięki funduszom z rządowego programu „Połączenia Lokalne”. W 2019 roku Państwo Polskie przeznaczyło 300 milionów złotych na przywracanie połączeń autobusowych.

foto: archiwum