poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Piknik parafialny na rzecz strażaków z Tokarni

Już po raz piąty parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Śnieżnej w Tokarni i jej proboszcz ksiądz Robert Pietrzyk przy pomocy Urzędu Gminy i miejscowego GOKiS-u zorganizowała piknik, z którego dochód ma zasilić konto zakupu pojazdu specjalnego do akcji poszukiwawczych w trudnym terenie dla miejscowej jednostki OSP, która obchodzi 70 – lecie swojego istnienia.
Tokarskie pikniki stają się powoli dobrą tradycją tej wsi. Podczas dzisiejszego na scenie usytuowanej na terenie przykościelnym wystąpiły: Schola „Śnieżnej Pani” wspomagana przez samego proboszcza, orkiestry dęte OSP Mszana Dolna i Tokarnia, ksiądz Bronisław Zadora, kapłan obchodzący 45-lecie swojej posługi bożej, pracujący od lat w USA w stanie Teksas (zaśpiewał i zagrał na harmonijce ustnej) oraz gwiazda wieczoru kapela Piotra Majerczyka „Siwy dym”.
Zorganizowano loterię fantową, w której główną wygraną stanowił motocykl crossowy Cross 125X, gospodynie wiejskie zaprezentowały składający się z potraw kuchni lokalnej jadłospis, strażacy z OSP w Tokarni wykazali swój strażacki kunszt i możliwości sprzętowe podczas markowanej akcji uwalniania poszkodowanego w wypadku z pojazdu samochodowego. Bawiono się do późnego wieczora. Zebrana kwota będzie znana jutro po południu.
Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.