sobota, 13 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Piotr Szewczyk: Sytuacja w MOKiS jest wymagająca

ESEDNO: Od kilku dni pełni Pan obowiązki dyrektora MOKiS. Z czym to się wiąże?

PIOTR SZEWCZYK: Przede wszystkim z przejęciem wszystkich funkcji związanych z zarządzaniem i pełnej odpowiedzialności za wszystkie podejmowane decyzje.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder poinformował o spotkaniu z Panem. Jaki był cel tego spotkania?

Celem tego spotkania było wprowadzenie Pana burmistrza Sudra w zagadnienia związane z koniecznymi remontami i modernizacjami w MOKiS. Mamy wciąż niezrealizowane zalecenia pokontrolne m.in. z Nadzoru Budowlanego oraz dużo do nadrobienia, jeśli chodzi o system zabezpieczenia przeciwpożarowego.

Otrzymał Pan status „pełniącego obowiązki” na najbliższy rok. Jakie plany na ten rok?

Będę chciał kontynuować swoją dotychczasową pracę. W ciągu tego roku chciałbym dalej prowadzić remonty, tak aby oferta lokalowa MOKiS była jeszcze lepsza. Oczywiście nadal będę wraz z Natalią Nowacką starał się realizować różne wydarzenia kulturalne. Planujemy uruchomienie nowych kół zainteresowania w MOKiS.

Jaka jest dzisiaj kondycja finansowa MOKiS po przejęciu przez Pana sterów po poprzedniczce?

Nazwałbym ją, że jest wymagająca. Współpracujemy z burmistrzem Szlachetką i Radą Miejską, nad tym, aby wszystko uregulować.

Przez dwa ostatnie lata, kiedy jest Pan obecny w MOKiS wiele się wydarzyło w zakresie remontów. Jak Pan tego dokonał, skoro poprzedniczka nie była w stanie zrobić w tej materii praktycznie nic?

Przede wszystkim przygotowałem wnioski o zewnętrzne finansowanie tych inwestycji. W 2016 otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 200 tys. zł na konieczne remonty w Galerii Sztuki Współczesnej, w salach: lustrzanej, kameralnej i widowiskowej oraz sanitariatów. Pomaga też miasto. I tak krok po kroku udaje nam się przywrócić świeżość kolejnym przestrzeniom w MOKiS.

Czy weźmie Pan udział w konkursie na dyrektora MOKiS w marcu przyszłego roku?

Nie chciałbym na tym etapie o tym mówić. Czas pokaże co jeszcze się wydarzy.

Rozmawiał: Maciej Hołuj

foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.