sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

PO MEMORIALE WŁADYSŁAWA RUSKA, MARKA HORABIKA I GRZEGORZA GOMULAKA

Turniej zapaśniczy w stylu klasycznym – Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka odbywał się w Hali Sportów Walki na Zarabiu na dwóch matach 8×8 m. Sędzią głównym zawodów był Włodzimierz Koriakowski z Rudy Śląskiej. Klub Sportowy Dalin reprezentował Artur Wątor–Wiceprezes zarządu KS Dalin.

W turnieju uczestniczyło 68 zawodników z jedenastu klubów województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiegoi jeden zawodnik z woj. pomorskiego, którzy walczyli w trzech  grupach wiekowych młodzików, kadetów i juniorów. Artur Wątor Wiceprezes Zarządu KS Dalin powitał sędziów, trenerów i zawodników, oraz zaproszonych gości: Stanisława Bisztygę – senatora VII kadencji, sponsora i działacza sportowego, Józefa Tomala starostę myślenickiego, Witolda Ciemierza – wiceprezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Marka Niemca– Prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, Bożenę Horabik – żonę wieloletniego trenera Marka Horabika, Ludwika Starzaka – wieloletniego działacza i sponsora klubu, Stefana Hołuja – sponsora i działacza, właściciela Hotelu Park, Jana Kiszkę – byłego zawodnika i działacza sekcji zapaśniczej, Michała Funka prezesa spółki Sport Myślenice, przedstawicieli prasy i serwisów internetowych. Wymienił również pozostałych zaproszonych gości, którzy z ważnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w ceremonii otwarcia.W kolejnym punkcie ceremonii otwarcia zawodów żona Marka Horabika otrzymała wiązankę kwiatów od zarządu klubu, a następnie głos zabrał starosta Józef Tomal, który również powitał wszystkich uczestników, życzył dużo sukcesów zawodnikom i trenerom, oraz zaprosił  ich ponownie do Myślenic na kolejne zawody. W imieniu Burmistrza Jarosława Szlachetki turniej otworzył Michał Funek – prezes spółki Sport Myślenice.

W tegorocznym turnieju KS „Dalin” reprezentowało ośmiu zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, i Jan Mastela w grupie juniorów, Mikołaj Łętocha w grupie kadetów, oraz Kacper Bijan, Patryk Jaśkowiec, Jakub Korbas, Filip Pacelt i Kacper Żelazny w grupie młodzików. Wywalczyli oni czwarte miejsce drużynowo, a indywidualnie dwa pierwsze, dwa drugie i trzy trzecie miejsca. Złote medale zdobyli: Jakub Korbas i Kacper Żelazny, srebrne: Krzysztof Szpakiewicz i Filip Pacelt, a brązowe Jan Mastela, Mikołaj Łętocha i Patryk Jaśkowiec. Kacper Bijan zajął siódme miejsce. Statuetki dla najlepszych zawodników KS Dalin za wyniki w pierwszym półroczu otrzymali Kacper Żelazny w grupie młodzików i Jan Mastela w grupie juniorów. Statuetki dla najlepszych zawodników turnieju otrzymali: Jakub Kosik z Unii Racibórz w grupie młodzików i Piotr Ziembicki z ZKS Miastko w grupie kadetów.

Spośród naszych zawodników należy wyróżnić Janka Mastelę, który w swojej kategorii wagowej miał czołowych zawodnikówz Katowic i Raciborza – członków kadry narodowej Juniorów, oraz Jakuba Korbasa, który w finałowej walce pokonał drugiego naszego zawodnika Filipa Pacelta.

Wszyscy medaliści, otrzymali koszulki i upominki ufundowane przez UMiG w Myślenicach, oraz dyplomy i medale sfinansowane przez Starostwo Powiatowe.

Organizacyjnie turniej był również udany. Wszystkie prace przygotowawcze zostały wykonane w terminie, również same zawody przebiegały sprawnie, zgodnie z opracowanym harmonogramem. Jest to również zasługa p. Sybilli Szpakiewicz, oraz byłych  zawodników, którzy pomagali przy obsłudze: Macieja Turały, i Jakuba Miski. Sędziowie i trenerzy zachwycali sięciastami, które ufundowali Marta i Jan Sawiccy.

Sekcja zapaśnicza składa serdeczne podziękowania głównym sponsorom i współorganizatorom zawodów, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do ich realizacji, lub na codzień pomagają w realizacji cyklu treningowego: Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Sport Myślenice Sp. z o.o. Marta i Jan Sawiccy – Firma JRD SAWICCY, SEAT DYNAMICA – Jarosław Bochenek, HOTEL PARK Stefan Hołuj, Stanisław Bisztyga, Ludwik Starzak, GRAFIHAFTSylwester Górecki, REKLAMYBG

Dziękujemy również przedstawicielom prasy i portali internetowych: Gazeta Myślenicka, Miasto info, KMY i Sedno za objęcie wydarzenia Patronatem Medialnym.

Foto: dzięki uprzejmości Rafała Podmokłego

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.